„Žádný úvěr nemáme a s žádným nepočítáme, “ okomentoval to starosta města Leopold Bambula. Jak dále dodal, zastupitelé se snažili o uvážlivé využití zdrojů a byli obezřetní při stanovení příjmů. „Navíc všichni vedoucí odborů byli upozorněni, že pokud se příjmy budou vyvíjet špatně, město rozpočet sníží,“ vysvětlil starosta.

Jako největší zatížení rozpočtu označil starosta dostavbu domova důchodců. Na dokončení stavby totiž padne z rozpočtu 38 milionů korun, dalších 12 milionů pak půjde na zařízení domova.

Zastupitelé mysleli také na silnice, do kterých půjde v letošním roce něco kolem 22 milionů korun. „Z toho 500 tisíc je částka jenom na provoz, zbývajících 21 milionů budeme do vozovek investovat,“ vysvětlil starosta města. Na výstavbu a údržbu místních inženýrských sítí
město investuje 2,1 milionu.

Do předškolních a školních zařízení půjde z městské kasy 43 milionů korun. „Z toho sedmnáct milionů půjde na zateplení pelhřimovské Základní školy Na Pražské. Sedm set tisíc korun se využije na zateplení školy, zbývajících deset milionů pak na školní jídelnu,“ podotkl starosta. Zbývající prostředky budou použity k provozním účelům.

Dvoumilionový příspěvek si odnesla vedle agentury Dobrý den také pelhřimovská nemocnice. Na tělovýchovnou činnost vyčlenilo město 6,5 milionu korun. V rámci schváleného rozpočtu připadly peníze také nejrůznějším organizacím.

Co se týče kulturních záležitostí, rozdělilo město 540 tisíc, z toho Zájmové sdružení hasičských hudeb dostalo 50 tisíc, stejnou částku si odnesl Ochotnický divadelní spolek Rieger, Společnost pro spolupráci Města Pelhřimova s jeho partnerskými městy pak získala 100 tisíc korun.

Celkem 438 500 korun bylo přiřčeno Oblastní charitě, a to 150 tisíc na občanskou poradnu, 250 tisíc na osobní asistenci a 38 500 na pečovatelskou službu. Pozadu nezůstalo ani občanské sdružení Fokus, které dostalo 360 tisíc.

Celý rozpočet naleznete  ZDE (ve formátu PDF)