Nové vedení musel Humpolec volit poté, co z rodinných důvodů odstoupila ze svého postu nezávislá starostka za ANO Alena Štěrbová.

Nové vedení musel Humpolec volit poté, co z rodinných důvodů odstoupila ze svého postu nezávislá starostka za ANO Alena Štěrbová. Petr Machek byl podle informací Deníku kandidátem na post starosty. I on sám médiím potvrdil, že se kandidatuře na starostu nebrání. Podle nezávislé zastupitelky Marie Jarošové není výsledek dal překvapení. "Výsledek se dal čekat, já hlasovala tak jak výsledek volby i skončil," řekla Deníku.

Sportovní hala a vize její budoucnosti.
Humpolec získal sportovní halu v bídném stavu. Investice spolknou miliony

Zdeněk Mikulášek je zastupitel sdružení Starostové pro občany. "Výsledek středečních voleb je realita, přejme novému vedení hodně úspěchů," konstatoval zastupitel.

Otázka je, co bude na humpolecké radnici s takzvanou koaliční smlouvou.Odchod starostky Štěrbové znamená i konec staré koaliční smlouvy uzavřené zastupiteli ANO 2011 s podporou nezávislých pro město Humpolec na období od roku 2022 až 2026 podepsanou se zastupiteli STAN, Piráty a Sdružení nezávislých kandidátů Humpolecgo. "Jak tohle dopadne, netuším. Nemám žádné informace, koaliční smlouva bude zřejmě na pořadu dalšího jednání," poznamenal zastupitel.

První místostarosta Václav Křivánek je spokojený s průběhem středeční volby. "Chtěli jsme aby se situace v Humpolci volbou nového starosty uklidnila a to se myslím, povedlo. Čeká nás od nového roku řada velkých investic," zdůraznil.

Jak dodal, neplánuje nové vedení radnice v koaliční smlouvě žádné převratné změny. "Zřejmě zůstane tak jak je, s drobnými úpravami," řekl Deníku.

Stavba obchvatu. Ilustrační foto.
Plánovaný obchvat Humpolce čeká revize kvůli územnímu plánu

Volbu nového starosty vítá v Humpolci například Jana Satrapová, která pracuje v informačním centru. "Myslím že volba dopadla dobře. Pan starosta Machek je schopný kandidát. Věnuje se intenzivně podpoře kulturního a společenského života," zdůraznila.

Podnikatel Luboš Šimanovský má zcela opačný názor. "Mě se výsledek nelíbí. Já bych uvítal starostu nestraníka a ne aby se u vesla střídali ANO s ODS, ale co bych chtěl. Humpolec jsou takové Kotěhůlky," povzdechl si.

Deník oslovil i nového starostu Petra Machka. Ten je s výsledkem voleb spokojený a zdůraznil, že pro vedení města je důležitá do budoucna především komunikace a shoda napříč zastupitelstvem. "Máme před sebou některé důležité a dlouhodobé investice. Například do školství. Proto uvítám v zastupitelstvu komunikaci napříč spektrem a výměnu názorů. Nechci přicházet už s hotovými věcmi a čelit kritice," zdůraznil.

Co se týče koaliční staré koaliční smlouvy, tak ta bude pokračovat i dál, jen s určitými drobnými změnami o kterých se bude jednat.