Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chce dát zimní stadion do pořádku, začne šatnami

Pelhřimov – O dvě nové šatny a další prostory se před startem příští sezony rozšíří zázemí pelhřimovského zimního stadionu.

21.2.2016
SDÍLEJ:

Pelhřimovské sportoviště nese na první pohled znaky sedmdesátých let minulého století. Foto: Deník/Jiří Jíra

Záměr pod označením Vestavba šaten pod západní tribunou zimního stadionu v Pelhřimově podpořili na své první letošní schůzi pelhřimovští zastupitelé.

Investice za zhruba sedm až osm milionů korun zkvalit-
ní infrastrukturu stárnoucího sportoviště a současně by mohla zchladit vášně, které kolem využívání sportoviště vzplanuly poté, co vedení radnice ukončilo letitou nájemní smlouvu s dominantním hokejovým klubem v Pelhřimově.

Přesněji řečeno se společností, která provozovala hokejový klub HC Lední Medvědi, působící v republikových soutěžích, a organizovala systematickou přípravu hokejové mládeže.

V klubu HC Lední Medvědi záměr vítají. „Další šatny potřebám sportovců včetně našeho klubu pomůžou. Máme od nejmenších po dospělé sedm družstev, všechny dosavadní šatny neposkytují úplně komfortní zázemí, potřebovali bychom lepší podmínky pro trenéry, pro školu bruslení," přivítal informaci o výstavbě nových šaten manažer klubu HC Lední Medvědi Aleš Kučera.

Vedle klubu HC Lední Medvědi a jeho mládežnické od-nože se v Pelhřimově začal nově formovat klub HC Pumy a o zimní stadion byl zájem i ze strany dalších, jakými jsou třeba aktéři nejnižší okresní soutěže či podnikové ligy.

Nové zázemí zimního stadionu vznikne pod částí západní tribuny, která se nachází směrem k fotbalovému areálu. Její útroby zatím zely prázdnotou, prostor se hodil a využíval pouze k uskladnění materiálu. „Nové šatny se budou nacházet pod zhruba polovinou tribuny, a to té poblíž sporthotelu," upřesnil informaci místostarosta Ladislav Med (ODS). Nové šatny nabídnou vskutku velkorysé podmínky.

Ta větší, určená pro domácí klub, bude pro osmatřicet lidí, takže se do ní vejde dvaatřicet hráčů, tři trenéři a tři kustodi. Šatna pro hosty bude pouze o dvě místa pro hráče menší.

„Součástí výstavby nových šaten bude i odpovídající zázemí. Bude tam šatna pro rozhodčí, místnost pro zdravotní ošetření, skladové prostory. Nové šatny budou komfortnější než ty dosavadní," přiblížil stavbu pod západní tribunou zimního stadionu Med.

Za přínos považuje investici 
i manažer hokejového klubu 
s nejpočetnější základnou. „Přínosem nové šatny určitě budou. Jen je škoda, že nás město nepřizvalo ke konzultacím při přípravě projektu. Zpravidla se to dělá tak, že
sami sportovci řeknou, co by 
v nové šatně přivítali," poznamenal Kučera.

Dodatečné zásahy do přípravy stavby zřejmě už nebudou možné, místostarosta Med prohlásil, že projekt je téměř hotový. Do konce února požádá radnice o stavební povo-lení. „Stavět by se mělo začít 
v dubnu. Nové šatny bychom měli rádi k dispozici do zahájení nové sezony. Možná nějaké práce budou probíhat ještě o prázdninách," uvedl ke klíčovým termínům Med.

V Pelhřimově se každoročně nová sezona na zimním stadionu zahajuje už v první polovině července. „To ale bude záležet na tom, pokud budeme mít zajištěné nějaké kempy. Ledování začne podle toho, zda stadion bude využitý," dodal místostarosta.

Vzhledem k tomu, že letos poprvé budou dojednávat vytížení zimního stadionu pro nejrůznější letní soustředění technické služby spolu s radnicí, může se situace od dosavadní praxe lišit.

Nové šatny v útrobách zimního stadionu chce pelhřimovská radnice stavět za využití dotačních prostředků, dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy by měla být ve výši od čtyřiceti do šedesáti procent.

Město chce ale stavět i v situaci, že dotaci, která byla vyhlášena na přelomu roku, nezíská. „V rozpočtu města je pětimilionová rezerva, počítalo se i s touto variantou financování záměru. Pro nás by ovšem bylo příjemnější, kdybychom dotaci získali," zdůraznil k financování stavby nových šaten Med.

Pelhřimovský zimní stadion pochází ze sedmdesátých let minulého století. V první etapě byl tehdy postaven jako nezastřešený, střechu dostal až o dekádu později.

Do loňského roku měl sportoviště i s přilehlým sporthotelem a restaurací v dlouhodobém pronájmu hokejový klub, v současnosti s ním hospodaří technické služby, měst-ská příspěvková organizace.

Změna ve správě sportoviště podle místostarosty Meda vytváří lepší podmínky pro investice. „Protože v předešlých letech hospodařil na zimním stadionu klub HC Lední Medvědi, s.r.o., tak to investicím nebylo úplně příznivě nakloněné. Dneska máme prostředky z provozu my a rádi bychom ten stadion dali do pořádku," uzavřel Med.

Autor: Jiří Jíra

21.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení