Z popudu agentury Dobrý den, která muzeum provozuje, by měly na českých věžích a rozhlednách zavlát české vlajky. „Měsíc věží a rozhleden (podporující prodloužení turistické sezony) probíhá každoročně mezi oběma podzimními státními svátky, tedy mezi 28. zářím a 28. říjnem," připomněl Miroslav Marek, prezident agentury Dobrý den.

Autoři nápadu chtějí docílit toho, aby 28. října za tři roky, tedy v den stého výročí vzniku samostatné Československé republiky, české prapory vlály na co největším počtu věží a rozhleden. Výsledek pak bude zapsán do České knihy rekordů.
Zahájení Měsíce věží a rozhleden v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit, které samo sídlí ve věži, bude ve znamení zajímavého programu.

Nejen, že Václavové budou mít vstup zdarma, v plánu je, aby do expozice přibyla fotogalerie Václavů zapsaných v České knize rekordů. „V Dolní bráně, kde muzeum sídlí, navíc proběhne v 9.30 hodin křest nové mapy Věží a rozhleden ČR. Ta bude při této příležitosti zapsána do České knihy rekordů jako mapa, v níž je zanesen největší počet věží a rozhleden," uvedl Marek.
V mapě je celkem 507 věží a rozhleden, přičemž vůbec poprvé je zde zaneseno také 14 výškových objektů s bezbariérovým přístupem.