Všech jedenáct přihlášených na Vysočině realizovaných projektů či plánovaných záměrů bylo natolik zajímavých, že postoupily do dalšího kola a tam je prezentovali jejich autoři. Komise pak hodnotila originalitu nebo inovativnost, prostor pro další růst, realizovatelnost, kvalitu zpracování, vazby a vztahy projektu k sociálním a environmentálním aspektům a také prezentaci.

Mezi již realizovanými inovativními podnikatelskými projekty zvítězil Radonoline, za kterým stojí Petr Petz. „Jde o projekt online měření radonu svépomocí s bezdrátovou radonovou sondou, která odesílá výsledky měření do webové aplikace a klient tak vidí nejen výsledky měření, ale i jejich průběh,“ popsala Kristýna Turečková z agentury CzechInvest. Ta soutěž pořádala v úzké spolupráci s Krajem Vysočina.

Počet případů onemocnění Covid-19 se stále zvyšuje, nemocnice odvolávají i plánované operační zákroky.
Covidových pacientů v jihlavské nemocnici přibývá: vypomáhá už armáda

O kategorii plánovaný podnikatelský projekt a zároveň studentský inovativní podnikatelský projekt se dělí dva vítězové – Maria Šimůnková s projektem Nekrachni a Jan Filipi s projektem MathBox.

Tým okolo projektu Nekrachni rozvíjí interaktivní aplikaci, která učí mladé lidi nakládat s penězi a vysvětluje základní pojmy finanční gramotnosti. Jan Filipi pak spolu s Radkem Hejdusem zaujal netradiční učební pomůckou pro výuku matematiky na prvním stupni základní školy. Uzamykatelná krabička ukrývající odměnu se otevře po vyřešení početní úlohy.

Vítězové dostali dary od sponzorů, odměnu třicet tisíc a propagaci projektů v rámci soutěže. Mohou se těšit také na doporučení, jak podnikatelský záměr vylepšit a dostanou také kontakty na potenciální klienty a investory.