Hotel se totiž letos poprvé a jako jediný na Pelhřimovsku připojil k neobvyklé gastronomické akci v České republice s názvem Grand restaurant festival 2013.
Kulinářská událost hostům nabízí možnost ochutnat luxusní delikatesy za zvýhodněné ceny.

Této možnosti využili i manželé Dvořákovi, kteří bydlí v Třebějici u Soběslavi. „Poukaz na degustaci jsme dostali od dětí. Přijeli jsme za kulinářským zážitkem, což se nám jenom potvrdilo. Jídlo je vynikající, a co je hlavní, nemusela jsem ho připravovat," dodala se smíchem Pavla Dvořáková, která zrovna dojedla jemně rozpečený zrající kravský sýr Bastion s teplými povidly a žemlemi.

Její manžel Pavel k tomu dodal: „Jídlo bylo vynikající a hlavně je to něco jiného než na co je člověk zvyklý. Žena vaří vynikajícím způsobem, což je na mě vidět, ale tohle je prostě něco jiného. Třeba domácí sýr nebo skopové doma nemáme," prohlásil Pavel Dvořák.

Ten poukázal na to, že v Jihočeském kraji se stejně jako na Vysočině festivalu účastní dvě restaurace. Dvořákovi si ale i přes delší vzdálenost nakonec vybrali z menu služátecké farmy. „V Táboře i na Hluboké podniky nabízejí ryby, které známe a doma poměrně často připravujeme, tak jsme chtěli změnu. Proto jsme se vypravili na Poříčí," vysvětlil Pavel Dvořák důvody pro výběr kuchyně z Pelhřimovska.

Jako bonus domácí sušenky

Tomu, aby se hotel mohl festivalu zúčastnit, předcházela poměrně dlouhá anabáze. Před výběrem vhodných podniků jej navštívilo deset specializovaných gurmánů. Díky nim pak služátecký podnik získal potřebné hodnocení a tím se zapsal mezi sto top podniků v Česku, které se tradičního svátku všech milovníků dobrého jídla a pití účastní.

Festival provází motto „Nejezte blbě!" a novinkou je propagace lokálních surovin, ekologických farem a biopotravin. „Zatím k nám většina festivalových hostů přijíždí buď z Vysočiny, nebo z ostatních koutů republiky. Pelhřimovských gurmánů zatím moc nebylo," přiblížil šéf Hotelu Farma Martin Plachý a pokračoval: „Každý host od nás navíc obdrží domácí mleté masové kachní škvarky podávané s bagetkou a jeřabinkami a jako pozornost podniku od nás získá degustační balíček našich domácích sušenek," řekl Martin Plachý.

„Uspořádání kulinářského festivalu je dobrý nápad. S manželem jsme pročítali menu i ostatních restaurací a došli jsme k názoru, že je tam mnoho dalších lákavých nabídek," uzavřela  Dvořáková.