„Kniha je hlavně o mně a mých osobních zážitcích. Psala jsem ji od deseti let a obsahuje mé nejdůležitější kroky, které mě v životě buď zbrzdily, nebo posunuly dál," popisuje Tulachová náplň knihy.

V knize je podle jejích slov vždy popsán určitý příběh a po něm následuje zamyšlení, které nabízí na situaci jiný pohled – co by se dalo udělat jinak a lépe. „Mé milované já má čtenářům pomoct rozpoznat důležité milníky v jejich životě. Pomoct člověku ke změně, když je na dně nebo se necítí v životě úplně spokojený," říká Tulachová, která se věnuje výživovému poradenství.

Letos pořádala v Pelhřimově novou akci: Běh pro úsměv, kam zavítaly i známé osobnosti a jehož výtěžek šel na boj s dětskou obezitou. Za stejným účelem Tulachová také založila Nadační fond Julinka. Ten se snaží zakládat ve školách Družiny s úměvem a pořádá letní tábory. Obojí propaguje zdravé stravování.

Tereza Konířová

Autogramiáda

Zájemci si mohou knihu nechat od autorky i podepsat – ve čtvrtek v Salonu Afrodita v Pacově a v pátek v pizzerii pelhřimovského Hotelu Slávie, v oba dva dny vždy od 15 do 18 hodin.