Konkrétně získaly dvojnásobný titul mistryní světa a trojnásobný titul vicemistryní světa, v kategorii baton. Tedy v kategorii, kde mažoretky soutěží s hůlkami.

Pro holky z malého města Pacova, jejichž tým příští rok oslaví 15 let svého fungování, se stal jejich sen skutečností. „Prožívaly jsme neskutečný pocit štěstí a euforii. Jsme vděčné, že jsme tam mohly být a soutěžit. K samotnému vítězství cítíme velkou pokoru,“ uvedla mažoretka Karolína Vlachová, která v týmu Leontýnek trénuje už od samého počátku.

Mažoretky z Pacova vezou z Chorvatka několik titulů. | Video: se souhlasem trenérky Jany Smrčkové

Pacovský tým patří mezi nejlepší týmy České republiky, ale i Evropy a světa. „Tahle sezóna nebyla jednoduchá. Letos jsme měly hodně zranění v týmu. Jedna holčina málem přišla o oko. Následně na Mistrovství republiky jednu z holek praštila hůlka do nosu těsně před tím, než šly na královskou disciplínu. Tekla jí krev z nosu, celý tým to poměrně rozhodilo,“ uvedla trenérka mažoretek Jana Smrčková.

I přes veškeré těžkosti se jim povedlo i letos zvítězit. „Na mistrovství světa jsme se nominovaly už potřetí a pokaždé jsme si přivezly medaile,“ řekla Smrčková. „Na letošní ročník jsme však jely s velkou pokorou, protože konkurence je stále větší,“ dodává.

Dívky trénují od září vždy dva dny v týdnu. S tvorbou sestav jim pomáhá profesionální mažoretka. Při tvorbě musí brát zřetel na prvky, které jsou v sestavách zakázány, ale i povoleny. Pokud se mažoretky kvalifikují na Mistrovství republiky a tam získají potřebný počet bodů, mohou odjet na Mistrovství světa.

Základem úspěchu pacovských mažoretek je podle trenérky týmová spolupráce a podpora rodičů. „Pro mě jako trenérku je nejdůležitější mít tým sestavený z holek, které si věří a jsou týmové hráčky. Jakmile je v dívčím kolektivu nějaká zrada, nikdy to nedělá dobrotu,“ uvedla Smrčková. „Zároveň neskutečně záleží na rodičích. Bez jejich podpory bychom se nikdy tak daleko nedostaly,“ dodává trenérka mažoretek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: U Humpolce po novém kruhovém objezdu. Podívejte se.

Nový kruhový objezd u Humpolce. | Video: Deník/Štěpánka Saadouni