„V sobotu v Pelhřimově se bude poprvé hrát v pivovaru Na čtyrce, začátek turnaje je v 9 hodin,“ informoval za organizátory Jihočeské ligy (JČL) mariáše Libor Vondráček.

Turnaj je otevřený, každý nový hráč je vítán, což platí i pro Hořepník.

Tři kola před koncem 28. ročníku JČL drží průběžnou první příčku Jan Vávrovský z Týna nad Vltavou, který získal zatím 173 bodů a před pronásledovateli má sedmadvacetibodový náskok. Z mariášníků z Pelhřimovska je na tom po sedmi odehraných turnajích nejlépe Josef Kozel z Nové Cerekve, který je se 101 body průběžně dvanáctý. Průběžně je sedmnáctý Jiří Kubiska z Černovic (84 bodů) a devatenáctý Bohumil Hrubeš z Pelhřimova (75 bodů). Celkem je klasifikováno po sedmi turnajích 78 hráčů.

V neděli 21. října od 13 hodin je pak na programu soutěže sedmnáctý turnaj v licitovaném mariáši v Hořepníku, hrát se bude v restauraci Na radnici.

V licitovaném mariáši vede průběžné pořadí před závěrečnými turnaji sezony Jiří Kubiska z Černovic, který získal zatím 311 bodů a má náskok 21 bodů před pronásledovateli. V tomto druhu mariáše si dobře vede i František Musil z Pelhřimova, který je průběžně sedmý, když získal 251 bodů.

V licitovaném mariáši je klasifikováno 41 karbaníků. „Celkem se letos zatím do ligy zapojilo 120 hráčů,“ dodal Vondráček.
V trojboji zatím vede Jan Vávrovský. V první desítce průběžné klasifikace má Pelhřimovsko dva zástupce. Jiří Kubiska je čtvrtý, František Musil devátý.

Ilustrační foto
Bernard zvedne ceny piva na konci října, někde už zdražili