Zmíněné nepravdivé informace se měly v posledních týdnech šířit po sociálních sítích i ústním předáváním mezi veřejností na okrese Pelhřimov. Jejich podstatou mělo být, že porodnice omezuje služby. „Není pravda, že by se měla uzavírat nebo pozvolna redukovat její činnost. Nadále i přes léto je zajištěn její plný provoz,“ sdělil k současnému provozu porodnice ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák.

Podle zprávy z nemocnice realita hovoří spíš o opačném trendu. „V měsíci červnu nastal mírný nárůst porodnost,“ doplnila informace mluvčí pelhřimovské porodnice Petra Černo.

Podle informací, jimiž disponuje, jsou rodičky s přístupem zdravotnického personálu spokojeny, což se projevuje i velkým počtem děkovných dopisů.

Jan Heřman je díky svým kresebným rekonstrukcím rekordmanem.
Jan Heřman je díky svým kresebným rekonstrukcím rekordmanem

Ředitel Mlčák současně nezastírá, že by si oddělení zasloužilo investice. „Částečný dluh k našim rodičkám vnímáme v podobě dosluhující budovy gynekologicko-porodnického oddělení. Zde se připravuje změna. Byla vypracována studie na výstavbu nového pavilonu, jehož součástí bude i nové gynekologicko-porodnické oddělení s novými porodními sály a sociálním vybavením na každém pokoji,“ poodhalil plány Mlčák.

V roce 2017 se v pelhřimovské porodnici uskutečnilo 559 porodů.