Místní dobrovolní hasiči ve spolupráci s obcí připravili další ročník Rovenské traktoriády.

Takže je jasné, že všechna ta vyjmenovaná vozítka budou k vidění i v akci. Chybět by neměla ani kategorie Fichtl, kategorie malotraktorů je navíc rozdělena na dvě podkategorie podle počtu poháněných náprav. „U traktorů je nutné, aby to byly samoděly, předělávky. Musí tam být patrná práce zlatých českých ručiček,“ zdůraznil Ivo Vágner, jeden z pořadatelů Rovenské traktoriády s pořadovým číslem devět.

Přestože organizátoři už nějakou dobu sbírají přihlášky doručené elektronickou cestou a přes Facebook, seznam startujících bude uzavřen až v sobotu dopoledne, takže mají stále šanci aktivně se zúčastnit i ti, kteří nechávají přihlášku na poslední chvíli nebo zatím nejsou rozhodnuti. „Očekáváme, že budeme mít opět kolem třiceti čtyřiceti startujících,“ odhadoval Vágner.

Program začíná v 11 hodin, jeho aktivní aktéři jsou očekáváni s hodinovým předstihem, takže v prostoru startu a cíle bude živo zřejmě už od rána.

Vypsanými soutěžními disciplínami jsou dvoukolový terénní závod a slalom s jízdou zručnosti a couvání s károu. „Terénní závod zavede účastníky i do nedalekého lesa, trasu jsme oproti loňsku trochu obměnili. Dovednostní soutěže se uskuteční ve vymezeném prostoru za vsí,“ upřesnil Vágner.

Pořadatelé nachystají i dětský koutek. Výsledky by měly být známy kolem šestnácté hodiny, do kdy je naplánován i doprovodný program.