Prosečská farma orientovaná na chov 
a výcvik koní totiž hostí první letošní Selskou slavnost. Podle majitele farmy Zdeňka Hrnčíře si na své během zábavně-naučného programu přijdou především malí návštěvníci. „Naší snahou je, aby hlavně děti poznaly, jak to na farmách vlastně funguje. Při prohlídce areálu uvidí jak hospodářská zvířata, tak 
i zemědělskou techniku " zmínil Hrnčíř.

Celkem šest Selských slavností organizuje Asociace soukromého zemědělství ku příležitosti Mezinárodního roku půdy. „Cílem této iniciativy je zejména zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti ochrany půdy a jejího udržitelného obhospodařování. Naše asociace se tématu půdy a její ochrany věnuje dlouhodobě," uvedla za Asociaci soukromého zemědělství Šárka Gorgoňová.

Prosečské Selské slavnosti orientované hlavně na chov koní a jezdectví startují v deset hodin dopoledne. O dvacet minut později se děti i jejich rodiče začnou bavit při doprovodných aktivitách, například při bubnování, šermířských soubojích, lukostřelbě či při procházení připravených naučných stezek. „Chystáme i projížďky kočárem taženým plemennými hřebci," nalákal Hrnčíř. 
V pravé poledne přijde na řadu odborný seminář na téma Půda v mém vlastnictví.

Zdeněk Hrnčíř se do farmaření pustil se svým otcem na začátku 90. let minulého století. V roce 2007 rodina zahájila kompletní rekonstrukci objektu. Dnes se farma pyšní moderními stájemi a krytou jezdeckou halou. Kromě toho je jednou ze dvou státem uznaných odchoven pro testování a posuzování chladnokrevných koní. Navštěvují ji jak zkušenější jezdci, tak i úplní začátečníci.

Selské slavnosti

10.00 – Zahájení
10.20 až 16.00 – Program pro rodiny s dětmi (bubnování, šermířství, lukostřelba, naučné stezky pro děti, projížďky kočárem, prohlídky farmy, herna pro děti pod širým nebem, vystoupení skupiny Myš & Maš a další)
12.00 – Odborný seminář na téma Půda v mém vlastnictví