Protože je Ski areál Křemešník nový a podle jeho provozovatelky Magdy Vaňkové se i vyšvihl na nejmodernější úroveň, nepotřebuje přílišné změny a opravy. „Na letošní sezonu jsme pouze dokoupili zasněžovací děla. Nyní tedy máme k dispozici čtyři děla 
a dvě zasněžovací tyče. Ve Ski areálu Křemešník využívají k zasněžování 370 metrů dlouhé sjezdovky vodu z retenční nádrže, do které dočerpávají vodu z potoka.

„S nedostatkem vody k zasněžování problém nemáme. V potoku je dostatek vody, i přesto, že přes léto jí příliš mnoho nebylo," pověděla provozovatelka Ski areálu Křemešník Magda Vaňková.

Pro milovníky zimních radovánek a především pro ty, kteří lyžařské umění ještě tolik neovládají, si personál křemešnického skiareálu připravil jednu novinku. „Na letošek chceme rodičům a hlavně jejich dětem nabídnout větší možnosti v lyžařské škole. Utvořili bychom početnější týmy menších dětí, o které by se zároveň staralo i více instruktorů," prozradila chystanou novinku Vaňková.

Kdy na Křemešníku zahájí letošní lyžařskou sezonu, bude záležet hlavně na mrazících a ne pouze na těch ranních. „Rekord u nás padl před čtyřmi roky, lyžařský areál jsme totiž otevřeli už 1. prosince. Naopak nejhorší sezonu jsme zažili loni, to jsme zahajovali až 29. prosince," řekla Vaňková.

Přípravu na zimní sezonu nepodcenili ani provozovatelé lyžařského vleku v malé obci Antonka, která se nachází zhruba tři kilometry od Kamenice nad Lipou. „Včera manžel posekal trávu, revizi elektriky už máme také hotovou a zanedlouho přijede ještě pán udělat revizi lana. Pak už můžeme jen čekat na sněhovou nadílku a první lyžařské nadšence," shrnula přípravné práce Libuše Zemanová, která má lyžařský vlek v Antonce na starosti. Dodala také, že minulý rok se na Antonce lyžovalo pouze čtyři dny.

Nevydařená loňská sezona poznamenala i provoz lyžařského vleku v Křešíně. Minulý rok správce zasněžil zhruba tři čtvrtě sjezdovky a pak přišla obleva, takže tam ani lyžařská sezona nezačala.

Božejovský vlek nevozí lyžaře už dva roky. „Otevřeno jsme mívali ve středu a od pátku do neděle, pak jsme provoz omezili pouze na víkend a nakonec jsme museli úplně zavřít," řekl Jaroslav Koutek, který měl vlek na starosti.