Ten je od roku 2006 zároveň starostou Pacova, předsedou Svazku obcí mikroregionu Stražiště a dále předsedou Místní akční skupiny Via rustica.

Vlček kandidoval za stranu Pro Vysočinu ze čtvrtého místa. Ve volbách získal 852 preferenčních hlasů.

„Je to nová životní zkušenost a pěvně věřím, že pro Pelhřimovsko budu prospěšný. Časově to zase tak náročné nebude. Při dobrém zorganizování času se dá zvládnout hodně věcí," řekl Lukáš Vlček, kterému je profesně blízká oblast regionálního rozvoje, dotační programy krajů, České republiky a Evropské unie a systémy financování samospráv.  „V našem regionu máme několik témat, která jsou pro mě důležitá a kde budu diskuzi iniciovat. Mám-li mluvit konkrétně, tak se jedná o budoucnost regionálního středního školství, pokračování v modernizaci okresní nemocnice v Pelhřimově, modernizace systému integrovaného záchranného systému či investice do regionálních komunikací," řekl starosta Pacova, který je svobodný a bezdětný.

Mezi jeho hlavní zájmy patří především sport. Soutěžně hraje hokej a dělá atletiku. Té se věnuje  od první třídy základní školy, s hokejem začal až ve 25 letech.

Sport ho učí přijímat porážky

„Dále mě baví vaření, cestování a kino. Mým snem vždy bylo podívat se jako sportovec na olympiádu. Dokonce jsem se v 18 letech vsadil se svými dvěma kamarády o basu šampaňského, že se tam do 30 let věku dostanu. Bohužel výkonnost a zdraví byly proti, tudíž s kamarády domlouvám aktuálně termín splacení mého dluhu," prozradil nový člen krajského zastupitelstva a ihned pokračoval: „Sport je úžasná věc, která učí člověka na sobě pracovat, přijímat porážky a člověk si uvědomuje, že nic není zadarmo. Podobně by to také mělo být v politice. Realita je někdy bohužel jiná, ale přednost by měli dostávat lidé, kteří mají výkonnost a tvrdě pracují," uzavřel nejmladší člen krajského zatsupitelstva.