STAN nyní řeší korupční aféru svého člena Petra Hlubočka, v jejímž důsledku už rezignoval ministr školství Petr Gazdík. Mohl by jeho pozici zaujmout stávající ministr vnitra Vít Rakušan a volný post převzít předseda stálé komise pro hybridní hrozby Lukáš Vlček? To byla otázka, kterou Václav Moravec položil Rakušanovi ve svém nedělním pořadu. „Lukáš Vlček by to určitě důstojně zvládl,“ odpověděl předseda hnutí STAN a první místopředseda vlády.

Dále pak Vít Rakušan sdělil, že o věci budou v hnutí diskutovat, ústup z ministerstva vnitra ale nemá v plánu. O tom, že má čisté svědomí, hovoří on sám i jeho spolustraník Lukáš Vlček. „O aktivitách policie v této kauze nevěděl a do ničeho nezasahoval. Je to i pro odbornou veřejnost jasný důkaz, že dělá svoji práci dobře,“ řekl pro Deník Vlček.

Tomáš Hedvábný, jednatel Brodské lesní.
Počasí je pro kůrovce zatím ideální, říká lesník z Vysočiny Tomáš Hedvábný

Dle vlastních slov politik z Vysočiny nevidí důvod, aby se stal ministrem vnitra. O hypotetické situaci, jak by se rozhodl, kdyby toto místo bylo volné, se bavit nechtěl. „Taková situace nenastává. To místo volné není,“ prohlásil Vlček.

Pro Starosty a nezávislé přišla kauza v nejméně vhodnou chvíli. Krátce před komunálními volbami, ve kterých bývají velmi silní. Ačkoliv na Vysočině je hnutí bez afér, Vlček připustil obavy z odlivu voličů. „Máme mezi sebou tisíce pracovitých, poctivých lidí a řekl bych, že i velmi schopných - držitel titulu Nejlepší starosta Kraje Vysočina Martin Mrkos je náš první místopředseda. A pak přijde jeden člověk, jehož aféra vrhá negativní stín i na ostatní, to mě mrzí,“ uzavřel Vlček.