„V prvním příběhu Kašpárek zápolí s čerty a ve druhém zase s lidskou zbabělostí. Na dětech je, aby rozhodly, který boj je pro Kašpárka těžší," zmínil režisér her a člen humpoleckého loutkového divadla Samuel Háva.

Jako v každém divadle i zde ohlašoval zvonek blížící se začátek představení. Hlavně malí diváci při jeho zvuku nadšeně tleskali a očekávali, kdy už konečně oblíbený Kašpárek vstoupí na pódium.
A dočkali se. Světla v sále zhasla, opona se otevřela a Kašpárek se ocitl před mlýnem, aby vyřešil trápení mlynáře. Ten si totiž nevěděl rady s čerty, kteří ve mlýně hráli karty a strašili. Kašpárek si ale naštěstí rady věděl. Poprosil děti, aby mu pomohly foukat, a tím společnými silami roztočili mlýn, který čerty semlel do čertí mouky. Za odměnu měl Kašpárek dostat mlynářovu dceru za ženu a půl mlýna. „Vždyť já putuji z pohádky do pohádky, pokaždé za novým dobrodružstvím," pokrčil rameny Kašpárek, poděkoval dětem za pomoc, světla v sále se rozsvítila a Kašpárek odešel na krátkou přestávku před další pohádkou.

„Druhá pohádka se malým divákům snaží ukázat, že určitá bázeň v životě je dobrá věc, ale nic se nemá přehánět," prozradil Háva. To samé v podstatě uvedl i samotný Kašpárek, když přišla na řadu hra Kašpárek straší. Malý „chytrolín" vyprávěl dětem příběh o tom, jak vyléčil ze strachu strážníka Pivoňku, který se bál opravdu snad úplně všeho.

Konec dobrý, všechno dobré

I tentokrát se děti mohly zapojit do představení, a to tím, že strážníka strašily tajemným „hůůů". Kašpárek totiž vymyslel, že zkusí strašidla před Pivoňkou zesměšnit. A jak už to v pohádkách chodí, i v této naší druhé sobotní všechno dobře dopadlo.

Mezi diváky v hledišti seděl také Pavel Bartůněk z Humpolce, který na představení vyrazil se svými dvěma dcerami – Nikolkou a Editkou. „Na humpolecké loutky chodíme často, ale tuto sezonu jsme tu dnes poprvé. Holčičky mají představení rády, líbí se nám. Těší nás, že se v Humpolci něco takového děje," řekl Bartůněk.

Tuto sobotu se děti mohou těšit na pohádku Eduarda Vavrušky v režii Aleny Grodlové a Miroslava Bártla s názvem Kašpárek v pekle. Představení začínají vždy ve 14 hodin.