„Nebojím se, naopak se moc těším,“ nechala se slyšet Elen Havelková z Horní Cerekve a za pár okamžiků už vystupuje na lešení a dělá krok do neznáma, tedy sveze se na kladce po ocelovém laně právě na druhý konec lomu.

To je jen jedna z aktivit, kterou si o víkendu připravili pro návštěvníky členové Potápěčského spolku Pelhřimov – Lom Horní Cerekev. Při příležitosti Dne dětí tam opět po roce uspořádali Víkend lanových aktivit. Hlavně děti si tak aktivně odpočinuly při zdolávání visutých lan, šplhu, lukostřelbě, slaňování, jízdě na kánoích nebo právě při jízdě nad vodní hladinou. „Je to nádhera, dvě stě metrů krásného adrenalinového zážitku. Svezu se každý rok a pokaždé si to užiji. Myslím si, že tato kladka je i největším tahákem, protože s ostatními aktivitami se mohou děti setkat třeba běžně v turistických kurzech ve škole, ale kladka je tu jenom jednou za rok,“ řekl pro Deník Josef Koch z Potápěčského spolku Pelhřimov.

Spolek má v současné době 23 členů.  „Na přípravě jsme se podíleli všichni. Akci pořádáme ve spolupráci s městem Horní Cerekev, se kterým máme velmi dobrou spolupráci,“ doplnil Josef Koch, který si zároveň pochvaloval krásné slunečné počasí, protože jak dodal, v minulosti se jim už párkrát stalo, že oba dva dny pršelo.

„Jsme tu poprvé a musím říci, že se nám tu moc líbí. Aktivity jsou perfektně připravené. Už jsme vyzkoušeli všechno až na kladku a slaňování. Je tu klid, zatím tu není moc lidí, takže jsme spokojení,“ nechala se slyšet v sobotu krátce před polednem Jitka Daki z Horní Cerekve.

Prudká skála

Mezi další adrenalinové zážitky patřila jízda na kánoích, která mimochodem nabídla krásný pohled pod hladinu, jejíž viditelnost se pohybovala okolo šesti metrů. Teplota vody měla osmnáct stupňů. Jen pár metrů od mola, kde zájemci nasedali do kánoí, bylo zase v plném proudu slaňování prudké skály. „Nyní jsem slaňovala. Bylo to fajn, nebála jsem se, protože jsem byla jištěna lanem. Na tomto víkendu jsem už asi pošesté a pokaždé se mi tu moc líbí. Zkusím i sjezd na kladce. I přesto, že trvá jen chvilinku, je to ohromný zážitek,“ svěřila se Eliška Rychlá z Horní Cerekve a už s kamarádkou odcházela směrem k lanové dráze.

V neděli si navíc mohly děti vychutnat jízdy dálkově ovládaných modelů lodí. Přičemž některé byly až dva metry dlouhé.