V tamní restauraci Na radnici je v neděli 28. října od 13 hodin na programu turnaj v licitovaném mariáši.

Rozdíl je v tom, že zatímco minulou neděli se hrál devátý turnaj ligy v licitovaném nemíchaném mariáši, tentokrát půjde o licitovaný míchaný mariáš, rovněž o devátý turnaj. „V licitovaném mariáši se hraje celkem dvacet turnajů, deset v nemíchaném licitovaném mariáši, deset v míchaném licitovaném mariáši,“ poukázal systém za organizátory JČL Libor Vondráček.

Před týdnem využili domácího prostředí místní mariášníci jen částečně. V sobotu ovládl osmý turnaj v křížovém mariáši v Pelhřimově Na čtyrce domácí Bohumil Hrubeš, když se zúčastnilo celkem čtyřiadvacet mariášníků. Průběžně je na tom nejlépe z okresu Jiří Kubiska z Černovic, který je dvanáctý.

O den později v Hořepníku kraloval Vladimír Chaluš z jihočeského Lišova, domácí Josef Matějka byl patnáctý z osmnácti klasifikovaných hráčů. V průběžném pořadí je na tom nejlépe opět černovický Kubiska, který je třetí, a to jak v hodnocení v nemíchaném licitovaném mariáši, tak v licitovaném mariáši celkem.

Po třech zmíněných turnajích ve druhé polovině října se pak Jihočeská liga mariáše vrátí na Pelhřimovsko těsně před Vánocemi. V sobotu 22. prosince je na programu tradiční závěrečný turnaj ve voleném mariáši v Častrově, odkud si nejlepší odvážejí jako ceny i vánoční stromky.