Sousedské setkání na křižovatce zmíněných dvou ulic nedaleko pelhřimovského autobusového nádraží vzniklo naprosto spontánně. „Uvědomila jsem si, že se tady v ulici potkáváme, pozdravíme, a tím to v řadě případů končí. Proto mě napadlo zkusit lidi sezvat ke společnému neformálnímu posezení,“ zavzpomínala na krátkou historii rozhodně milé akce Michaela Doubková, dlouholetá obyvatelka jednoho z domů na křižovatce.

Nápad se ujal, loni už na Svátek sousedů dorazilo na šest desítek sousedů, někteří se přidali poprvé, ale už od prvního ročníku se setkání účastnilo minimálně čtyřicet lidí. Nenápadné místo dostalo nevšední kouzlo.

Akci pak určitě pomohlo, že v blízkosti křižovatky je hned několik menších potravinářských obchůdků, které nabízejí dobroty a laskominy.

Ostatně posezení na Svátek sousedů se koná přímo před cukrárnou. I proto není divu, že dospělí berou s sebou na akci děti. „Poblíž křižovatky je vinotéka, samozřejmě využíváme pohostinnost cukrárny Cukřenka. A řezník Zdeněk Prokeš, který má nedaleko svůj vyhlášený obchůdek, pro změnu loni upekl krůtu,“ přiblížila atmosféru na Svátku sousedů Michaela Doubková.

Oslava svátku ale není jenom o hodování.

Nadšenci z ulic na křižovatce založili kroniku, do níž zapisují své postřehy, děti kreslí a každý příchozí se podepíše ke svému číslu domu na mapce. „Poprvé jsme v ulici setkání sousedů uskutečnili 31. května 2014, takže letos máme malé jubileum,“ doplnila informace Michaela Doubková.