Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé si příští rok protáhnou tělo na novém sportovišti

Černovice – Velký posun vpřed. Přesně tak hodnotí vybudování nového multifunkčního sportoviště v areálu Základní školy v Černovicích místní lidé.

3.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jiří Ševčík

Projekt, který bude realizován příští rok, vyjde zhruba na tři miliony korun. Přičemž město dá ze své kapsy přibližně 450 tisíc korun.
Kromě nového sportoviště projekt počítá i s dovybavením školy. Nového nábytku či pomůcek se konkrétně dočká učebna fyziky, chemie, biologie a tělocvična.

„Školáci budou hodiny tělocviku trávit na novém sportovním náčiní. Do tělocvičny bychom měli získat švédské bedny, kladinu, přenosnou horolezeckou stěnu, která se umisťuje na žebřiny, dále lavičky či žíněnky," popsala ředitelka Základní školy v Černovicích Marcela Kokšteinová.
Ta zároveň dodala, že má velkou radost, že se našly finance na pomůcky a nábytek do učebny, ve které se vyučují hned tři předměty.
„Tato učebna pro nás byla jakousi Popelkou. Stále jsme její modernizaci odsouvali, proto jsem velmi ráda, že se nyní povedlo získat potřebné finance. Ve třídě vyměníme nábytek, dokoupíme potřebné pomůcky, které nám jako Eko škole doplní  školní výuku. Aktuálně jsou tam v plném proudu práce na rozvodech vody a odpadů," uvedla ředitelka.

Umělý povrch  i hřiště na volejbal

Hlavní gró dotace je však nové sportoviště. Po tom Černovičtí volali už několik let. „Nové sportoviště pro nás bude velký posun vpřed. Jeho vybudováním vznikne plocha s umělým povrchem, která bude oplocená, dále tam bude mít své místo kůlna na vybavení, dvě až tři volejbalová hřiště, tenisový kurt, hřiště na basketbal nebo na malou kopanou – vznikne prostě multifunkční sportoviště," nechal se slyšet starosta Černovic Jan Brožek.

Podle něj je využívání areálu koncepčně myšlené tak, že hřiště bude veřejně přístupné, ale s přednostním užíváním školy. „To znamená, že v době vyučování má škola prioritu a pak bude hřiště volné, alespoň takový je náš současný záměr," potvrdil Jan Brožek.

Momentálně město připravuje prováděcí dokumentaci na vlastní realizaci, aby do konce tohoto roku stihlo vybrat dodavatele prací. „Na jaře bychom chtěli začít stavět," konstatoval starosta.

Město pod Svidníkem nemá žádné důstojné hřiště. V areálu základní školy se nachází hliněný plácek, kterému místní neřeknou jinak než „Hliňák", kde se dá hrát fotbal. „Poté tam máme staré asfaltové hřiště a pěkné fotbalové hřiště, které se dá využívat jen na fotbal," uzavřel Jan Brožek.

Autor: Alexandra Knapová

3.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení