Jak by podle návrhu architektů z humpolecké firmy OK Plan Architects měl vypadat park Stromovka 
v Humpolci po plánované kompletní revitalizaci, se 
v pondělí dozvěděli všichni ti, kteří dorazili na veřejné projednání. Právě při této příležitosti se zájemci mohli sami vyjádřit k již zpracované vizi oprav.

Obavy z jedné ze změn vyslovil zástupce majitelů 
a nájemníků z bytového domu v Kamarytově ulici.
„Kvůli novým stromům nám zmizí vjezd k bytovkám, který jsme zvyklí využívat desítky let. Kudy tam pak budeme vjíždět? Také by se měly přesunout popelnice 
na odpad," namítal.

Architekt Luděk Rýzner 
z OK Plan Architects ovšem připomněl, že tento vjezd ze silničky spojující Rašínovu 
a Kamarytovu ulici není povolený. „Jelikož jde o takzvaně divoký přístup pro auta, doporučujeme městu, aby tento vjezd oficiálně zakázalo. Všechny popelnice chceme přesunout na jedno místo, ale vzdálenost k nim se nezmění," argumentoval architekt a zároveň tamním obyvatelům poradil, aby tuto otázku řešili s investorem revitalizace Stromovky, tedy se zástupci radnice.

Z řad veřejnosti zazněl také dotaz k budoucnosti novinového stánku, který dnes stojí při Kamarytově ulici vedle autobusové zastávky. Návrh úprav parku s ním totiž nepočítá a podobný prodej plánuje v altánu s kavárnou a toaletami. „Možná bychom se o této trafice měli ještě pobavit, neboť si myslím, že je na šikovném místě a slouží hlavně pro obyvatele sousedního sídliště," přemítal místostarosta města Květoslav Namyslo (za ČSSD).

K revitalizaci Stromovky měl co říci také Petr Machek, iniciátor kulturního stánku Platforma, který letos již třetí léto oživil park kulturními
a společenskými akcemi.

„Chtěl bych jen připomenout, že se jedná o sezonní záležitost, Platformu pro-vozujeme po tři letní měsí-ce a nevím, jestli by bylo vhodné, aby pro ni bylo vyhrazeno místo na celý rok," uvažoval Machek.

Jak Rýzner ujistil, se stejnou myšlenkou pracovali
i oni. „Proto Platformu přímo neintegrujeme se zázemím v altánu, ale počítáme s tím, že v sezoně tam bude mít svůj prostor," zmínil architekt a dodal, že přemýšlejí i o umělém kluzišti, které by bylo pro nejmenší bruslaře. Vítěz veřejné architektonické soutěže na revitalizaci parku Stromovka, tedy OK Plan Architects, si klade za cíl prosvětlení
a zpřehlednění parku a přilákání lidí k odpočinku 
i k aktivitám, které by jej dělaly atraktivnějším ve všech ročních obdobích.

Starosta Humpolce Jiří Kučera (ODS) již dříve uvedl, že by náročnou revitalizaci parku rádi dokončili ještě 
v tomto volebním období, tedy do roku 2018. Kdo nestihl pondělní projednání současného návrhu úprav, může si plánek prohlédnout na webu města a své případné připomínky adresovat podle pokynů uvedených na stejném místě.