Hlavní nápor zažil třebíčský Stop Shop ve středu, těsně předtím než musely obchody zavřít. „Byla to katastrofa. Než se mi podařilo vyjet, strávil jsem v koloně nejméně hodinu. Nevím, proč ti lidi zase bláznili, podobalo se to tomu, co se tady děje pravidelně před Vánocemi,“ komentoval Radek Novotný.

Víkend byl už v třebíčském nákupním centru o poznání klidnější. Parkoviště bylo poloprázdné jak v horní části, tak i ve spodní před hobymarketem Haus Spezi. Zákazníci sem nejčastěji vyráželi pořídit svíčky a dekorace pro svátek Dušiček. „Viděla jsem, že mají v letáku akci na svíčky. S dcerou pojedeme příští týden po hřbitovech, tak si musím udělat zásobu. Ale možná si už koupím i nějaké dekorace na Vánoce, pár se mi jich tu líbí,“ řekla Hana Procházková, která v hobymarketu zrovna nakupovala.

Právě vánoční sortiment zajímal část lidí, kteří o víkendu vyrazili po nákupech. „Každý rok se těším, až vyndají dekorace. Nejvíce se mi líbí ty velké lucerny a postavičky skřítků. Těch už mám pár doma, i když jen malých. Tak možná pořídím i nějakého většího. Určitě se podívám i na ozdoby na vánoční stromek, mají jich tu spousty,“ plánovala nakupuující Marie Chytková.