Už v sobotu se u čerstvě nazdobeného vánočního stromu sejdou například obyvatelé Pacova. Samotnému rozsvícení stromečku, které se uskuteční v 16.30 hodin, bude mimo jiné předcházet také vystoupení Dětského pěveckého sboru Sluníčko. Lidé, kteří v sobotu odpoledne zavítají na pacovské náměstí Svobody, se mohou těšit i na stánky s vánoční tématikou. Součástí akce bude také od 13 hodin Charitní dobročinný bazárek v zámecké kapli sv. Václava a Vánoční tvořivé dílny v budově Základní školy Pacov.

I na náměstí v Lukavci, kde vystoupí Žesťový kvintet a pěvecký sbor Čtyřlístek, rozsvítí vánoční strom v sobotu. O den později se při této příležitosti sejdou malí i velcí na zámku v Žirovnici. Příchozí se mohou od 14 hodin těšit na divadelní představení, koncert souboru Harp Rock Trio Můra či jarmark. Rozsvícení vánočního stromu vypukne v 17 hodin na tamním Havlíčkově náměstí.

Jiřičtí zahájí vánoční čas za doprovodu spolku Čech a Lech, a to od 17 hodin. V rámci rozsvícení stromečku v Počátkách do města dokonce přijede Mikuláš s čerty. Tamní obyvatelé navíc mohou od 15 hodin zavítat na divadlo pro děti, které nese název Vánoční nadělení.

Vánoční strom rozsvítí v neděli také Pelhřimovští. Program s tím spojený začne v 17 hodin.