VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé na radnicích zase myslí na přeměnu měst k lepšímu

Pelhřimovsko - Deník se na konci roku 2016 ptal osmi starostů a jedné starostky měst na Pelhřimovsku: Co považujete pro město, v jehož čele stojíte, za nejdůležitější v roce 2017?

2.1.2017
SDÍLEJ:

V Pacově připravila radnice výstavbu nového areálu mateřské školy Za branou.Foto: Deník/Jiří Jíra

JAN BROŽEK (KDU-ČSL), STAROSTA MĚSTA ČERNOVICE:
V roce 2017 bychom chtěli vyřešit projektovou dokumentaci na kanalizaciv Dobešově, rekonstrukci vodních zdrojů, a především dokončit proces získávání stavebního povolení na rekonstrukci Mariánského náměstí.

ZDEŇKA BEČKOVÁ (SNK ED), STAROSTKA MĚSTA ČERVENÁ ŘEČICE:
Za nejdůležitější pro město považuji spokojené občany.

JAROSLAV ANDRLE (SNK), STAROSTA MĚSTA HORNÍ CEREKEV:
Je to II. etapa rekonstrukce gastro provozu kuchyně naší základní školy. Pokud bychom tuto investici v roce 2017 nerealizovali, hrozí nám uzavření provozu kuchyně a jídelny z bezpečnostních i hygienických důvodů. Samozřejmě, že návrh rozpočtu na rok 2017 počítá i s mnoha dalšími menšími akcemi, ale zmíněnou rekonstrukci považuji za nejnáročnější z hlediska finančního (více než 10 milionů korun) i provozně organizačního, ale současně nezbytně nutnou.

JIŘÍ KUČERA (ODS), STAROSTA MĚSTA HUMPOLEC:
Příprava nových parcel pro rodinné domy v ulici Blanická a pokračování oprav silnic a úprav křižovatek ve spolupráci s Krajem Vysočina.

IVAN PFAUR (SNK KAMENICE – VAŠE VOLBA), STAROSTA MĚSTA KAMENICE NAD LIPOU:
Jednoznačně půjde o získání dotací na připravené projekty města. A není jich tak málo. Jde o rekonstrukci kuželny, regeneraci panelového sídliště, posílení vodovodu, vybudování rozhlasu ve městě a místních částech, přestavbu kina na komunitní centrum s multifunkčním sálem, rekonstrukci učebny přírodopisu a chemie v základní škole a regeneraci památkové zóny. V plánu máme také rekonstrukci vytápění v ZUŠ, celkovou rekonstrukci komunikací na sídlišti Na Tržišti a rozšíření lokality pro výstavbu rodinných domů. Pevně věřím, že rok 2017 bude k našemu městu přívětivý a úsilí, které věnujeme přípravě projektů, přinese své ovoce. Není to však přání jen na jeden rok. Snažíme se o to, aby rozvoj města byl koncepční a aby život v našem městě byl pro všechny příjemný a zajímavý.

LUKÁŠ VLČEK (SDRUŽENÍ PRO ROZVOJ A PROSPERITU PACOVA), STAROSTA MĚSTA PACOV:
V roce 2017 a 2018 se budeme, z pohledu investic, soustředit především na realizaci dvou projektů. Konkrétně půjde o Dům sociálních služeb Pacov (rozšíření kapacit Domu seniorů – domova důchodců) a o nový areál MŠ Za Branou.

KAREL ŠTEFL (SDRUŽENÍ NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTŮ), STAROSTA MĚSTA POČÁTKY:
Z hlediska investic ve městě budou důležité tři věci. Zasíťování (ZTV) lokality „Z2" za Sídlištěm pro výstavbu rodinných domů (s cílem motivovat mladé rodiny k trvalému pobytu ve městě). Za druhé oprava budovy hasičské zbrojnice (postupná modernizace budovy s využitím evropské dotace) a za třetí rekonstrukce ulic Sládkova a Zahradní včetně sítí.

MILAN ŠMÍD (ODS), STAROSTA MĚSTA ŽIROVNICE:
Dokončení Komunitního domu pro seniory včetně stanovení podmínek pro jeho obsazování, další zkvalitnění infrastruktury v oblasti sportu, komunikací a vodohospodářských zařízení, přípravu nových stavebních parcel a smysluplné využívání dotačních titulů.

Starosta Pelhřimova František Kučera (ČSSD) odmítl na dotaz Pelhřimovského deníku odpovědět.

Autor: Redakce

2.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Studentské prezidentské volby v Obchodní akademii a Hotelové škole v Havlíčkově Brodě.
15

Studenti chtěli za prezidenta Jiřího Drahoše

Nový recyklační uzel v Kamenici nad Lipou.

Kameničtí mají jako první v zemi recyklační uzel Node

Bára Hrzánová a Hrdý Budžes opět zavítají na pelhřimovská divadelní prkna

Pelhřimov – Již ve středu 20. prosince zavítá do pelhřimovského Kulturního domu Máj herečka Bára Hrzánová s představením Hrdý Budžes, ve kterém exceluje v hlavní roli.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představuje tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově.

Policisté hledají ničitele kol

Nový Rychnov - Trest odnětí svobody až na jeden rok hrozí dosud neznámému pachateli, který v době od pátku 8. do neděle 10. prosince poškodil všechna čtyři kola u zaparkovaného vozidla Opel Vectra. Majiteli tak vznikla škoda kolem osmi tisíc korun.

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Pelhřimov, Havlíčkův Brod – Již popáté změřili svůj um v malém fotbale hasiči, policisté a záchranáři z Vysočiny. Tradiční vánoční turnaj složek integrovaného záchranného systému v malé kopané také letos uspořádala Nemocnice Pelhřimov ve spolupráci s Nemocnicí Havlíčkův Brod. O putovní pohár se hrálo 8. prosince v hale TJ Jiskra v Havlíčkově Brodě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT