Tento by měl přilákat více zájemců. Zatímco v nabídce realitní kanceláře se objekt podle informací Deníku nabízel někde kolem 20 milionů a znalecký posudek pro dražbu uvádí cenu 18,16 milionů korun, nejnižší podání v dražbě je pouze 11 milionů korun.
Dražba se koná v Údolní ulici v Brně 30. října ve 14 hodin a pořádá ji realitní společnost Naxos. „Věříme, že se najde někdo, pro koho bude objekt atraktivní," uvedla do telefonu zástupkyně vedení společnosti.

Dražební jistota je 500 tisíc korun, minimální příhoz 100 tisíc. Na některých parcelách a stavbách je zástavní právo ve prospěch banky v celkové výši 14 milionů korun.

Pokud se zámek nevydraží napoprvé, dá se podle společnosti Naxos uvažovat i o opakování dražby.

Zámeček leží v centru Libkovy Vody a patří mezi jednu z dominant obce. Prohlídky zrekonstruovaného klasicistního zámku se budou v Libkově Vodě konat 16. a 23. října, vždy ve 14 hodin. „Dvoupatrová budova s přilehlým křídlem o rozloze 802 metrů čtverečních poskytuje ubytování čtyřhvězdičkového standardu. V pěti kompletně vybavených apartmánech je možné ubytovat 26 stálých hostů," píše se na webu společnosti Naxos.
Areál je na vlastních pozemcích o výměře přes 50 tisíc metrů čtverečních, patří do něj domek správce, hospodářské budovy, špýchar a zahrada.

Stín bioplynky

„Ubytovací kapacitu lze rozšířit zejména půdní výstavbou v hlavní budově, ale i přestavbou hospodářských budov. Projekt na přestavbu dvou hospodářských budov na další ubytovací jednotky s konferenčním sálem, případně restaurací, vznikl v roce 2009," stojí dál na stránkách zmíněné společnosti.

Vlastníkem nemovitosti je firma Bohemen Vastgoed, která v letech 2007 až 2008 zámek opravila. Společnost má stejného holandského jednatele jako investorská společnost Bohemen Grondfonds (BG), která u obce chtěla stavět bioplynovou stanici.

Projekt vyvolal řadu emocí a po tlaku místních obyvatel i okolních obcí je nyní u ledu. Někteří místní si proto zámek i bioplynku spojují, ačkoli zástupce BG Petr Němeček letos na jaře uvedl, že zámek nemá s bioplynkou nic společného.

Jako důvod prodeje objektu Němeček zmínil, že zámeček by v současné atmosféře v obci nebyl ideální základnou pro další podnikání, jak bylo původně zamýšleno.

Investorská firma Bohemen Gronfonds už dříve prodala statek ve Vlásenicích-Drbohlavech. Novým vlastníkem je více osob s bydlištěm v Nizozemí a Francii.

„Zámek je soukromé vlastnictví, ze strany obce se proto k dražbě nebudeme nijak vyjadřovat," uvedla včera starostka Libkovy Vody Jana Bečková.

Historie zámku
Objekt ve stylu moderního klasicismu vznikl na místě údajné tvrze. Kdo zámek založil, není známo. Nejpravděpodobnějšími zakladateli se jeví Leskovcové z Leskovce, kteří obec vlastnili na přelomu 16. a 17. století. V 18. století se objevuje druhý možný zakladatel zámku, Maxmilián Regal, čemuž by napovídal i sloh objektu. U dalšího majitele objektu Leopolda Srnky roku 1841 pobýval mladý skladatel Bedřich Smetana. Pak se majitelé často měnili, roku 1936 objekt koupil Eduard Slavík, kterému byl zestátněn roku 1949. Následně patřil Státnímu statku Pelhřimov.
www.wikipedia.org