Deník proto oslovil matrikáře z Pelhřimovska s dotazem, zda je o tato data mezi budoucími manželi zájem. „Zatím až tak velký zájem není. Na 4. dubna nemáme zarezervovanou ani jednu svatbu, na 6. června je zatím naplánována jedna a na 8. srpna dvě. Říjnové a prosincové datum jsou také volné," přiblížila humpolecká matrikářka Jana Vránová. Ta zároveň dodala, že snoubenci věnují velkou pozornost výběru místa, protože je pro ně první společný den vzpomínkou leckdy na celý život.

„V kurzu jsou svatby v přírodě či církevní obřady. Zatím ale nemáme zamluvený ani jeden obřad na Orlíku," odpověděla Jana Vránová na dotaz Deníku, zda se některá z letošních plánovaných svateb uskuteční na nově otevřené rozhledně Orlík.

O trochu více svateb mají zatím naplánovaných v Pel-hřimově. Na 4. dubna mají jednu a 6. června a 8. srpna shodně po třech.
„Během jedné soboty se dá stihnout i pět svateb. Vždy záleží na tom, na jaká místa se přejíždí. Mezi nejoblíbenější místa u nás patří Váňův statek v Dubovicích, loni začal být v oblibě Hodějovický mlýn a také jezdíme například na Farmu Poříčí. Budoucí manželé ke sňatku zhruba z třiceti procent volí i kostel sv. Víta. Ten je schválený jako obřadní síň," vyjmenoval pelhřimovský matrikář Petr Holkup. Ten rovněž řekl, že všeobecně méně svateb se každoročně koná v říjnu, listopadu a prosinci.

Ne v květnu

Svůj výjimečný den letos s největší pravděpodobností zažije i slečna Iveta s partnerem Martinem z Pelhřimova. Ti jsou zasnoubení od loňského září. „Zatím hledáme to správné, dokonalé místo, protože to podle mne dodá svatbě tu správnou atmosféru. Až potom budeme řešit termín. Už nyní ale vím, že se nevezmeme v květnu, protože se říká, že svatba v máji, do roka máry. Na magickém datu rozhodně nelpím," přiblížila se smíchem budoucí nevěsta, která sňatkem zpečetí svůj několikaletý vztah s partnerem.

Větší zájem kvůli letošním magickým datům zatím nezaznamenaly ani svatební salony na Pelhřimovsku. „Zájem o svatební šaty či doplňky je letos ze stran budoucích nevěst větší, ale nemyslím si, že by se to týkalo magických dat. Přece jenom snoubenci jsou na malém městě ovlivněni termíny, které jsou k dispozici na matrikách," nechala se slyšet majitelka půjčovny svatebních šatů svatebního salonu Linda v Pelhřimově Ivana Rusaňuková.