Na slavnosti se v sobotu 27. října sešlo přesně dvacet soutěžních vzorků. „Soutěž letos ovládl favorit, držitel několika předchozích úspěchů, a to Urbánkovi z Humpolce,“ poukázal na hlavní údaj z výsledkové listiny za vřesnické organizátory Oldřich Jonáš.

Podle něho se v letošním roce představily mimořádně kvalitní vzorky. „A tak bylo nutno pořadí od druhého až do sedmého místa stanovit ještě druhým kolem, protože šest vzorků obdrželo v prvním kole stejný počet hlasů,“ poukázal na zajímavost pořadatel.

Scénář soutěže byl obvyklý, o pořadí rozhodovali dobrovolně všichni účastníci sobotního večerního zábavního programu, který se konal ve vřesnické hospůdce. „Pořadatelé potom sečetli hlasy, a tak vznikl vítěz,“ přiblížil princip soutěže Oldřich Jonáš.

Robot Matylda.
Robot Matylda míří stopem do Pelhřimova. Chce být rekordmankou

Novinkou bylo, že na Vřesnickou nakládačku letos zavítal profesionální zelinář Pavel Blanar z Hrádku u Znojma, který se umístil na třetím místě. „Velmi dobře se vyjádřil ke kvalitě soutěžních exponátů. Jako bonus nám přivezl kbelík naložených láčenek,“ poukázal na zajímavost Oldřich Jonáš.

Radost vřesnickým pořadatelům udělala i zdravice, kterou účastníkům a organizátorům soutěže Vřesnická nakládačka 2018 zaslal Jan Grois, starosta Znojma, města, které nakládané okurky proslavily ve světě. „Potěšila mě zpráva, že v obci Vřesník probíhá letos již dvanáctý ročník soutěže o nejlepší nakládané okurky Vřesnická nakládačka. Takováto tradici je úctyhodná a rád bych jí za město Znojmo vzdal hold. Nechť tradice nakládaných okurek i soutěže o ty nejlepší z nich ve Vřesníku i Znojmě přetrvá a vzkvétá,“ vzkázal mimo jiné do Vřesníka Jan Grois.

Prvních pět nejlepších na letošní Vřesnické nakládačce obdrželo diplomy a drobné suvenýry a první tři keramické poháry od Káji Dvořáka z Bechyně. Celý večer hrála country kapela Skaláci z Humpolce.

Výsledky:
1) Urbánkovi z Humpolce
2) Lenka Kubíčková ze Vřesníka
3) Pavel Blanar z Hrádku u Znojma
4) Tomáš Horký z Brna
5) Loukotovi ze Vřesníka
6) Petr Moravec z Hněvkovic
7) Tomáš Aldorf z Pelhřimova

Ilustrační fotografie.
Přelomový výsledek voleb vyhrotil atmosféru ve městě