Na slavnosti se v sobotu 27. října sešlo přesně dvacet soutěžních vzorků. „Soutěž letos ovládl favorit, držitel několika předchozích úspěchů, a to Urbánkovi z Humpolce,“ poukázal na hlavní údaj z výsledkové listiny za vřesnické organizátory Oldřich Jonáš.

Podle něho se v letošním roce představily mimořádně kvalitní vzorky. „A tak bylo nutno pořadí od druhého až do sedmého místa stanovit ještě druhým kolem, protože šest vzorků obdrželo v prvním kole stejný počet hlasů,“ poukázal na zajímavost pořadatel.

Scénář soutěže byl obvyklý, o pořadí rozhodovali dobrovolně všichni účastníci sobotního večerního zábavního programu, který se konal ve vřesnické hospůdce. „Pořadatelé potom sečetli hlasy, a tak vznikl vítěz,“ přiblížil princip soutěže Oldřich Jonáš.

Novinkou bylo, že na Vřesnickou nakládačku letos zavítal profesionální zelinář Pavel Blanar z Hrádku u Znojma, který se umístil na třetím místě. „Velmi dobře se vyjádřil ke kvalitě soutěžních exponátů. Jako bonus nám přivezl kbelík naložených láčenek,“ poukázal na zajímavost Oldřich Jonáš.

Radost vřesnickým pořadatelům udělala i zdravice, kterou účastníkům a organizátorům soutěže Vřesnická nakládačka 2018 zaslal Jan Grois, starosta Znojma, města, které nakládané okurky proslavily ve světě. „Potěšila mě zpráva, že v obci Vřesník probíhá letos již dvanáctý ročník soutěže o nejlepší nakládané okurky Vřesnická nakládačka. Takováto tradici je úctyhodná a rád bych jí za město Znojmo vzdal hold. Nechť tradice nakládaných okurek i soutěže o ty nejlepší z nich ve Vřesníku i Znojmě přetrvá a vzkvétá,“ vzkázal mimo jiné do Vřesníka Jan Grois.

Prvních pět nejlepších na letošní Vřesnické nakládačce obdrželo diplomy a drobné suvenýry a první tři keramické poháry od Káji Dvořáka z Bechyně. Celý večer hrála country kapela Skaláci z Humpolce.

Výsledky:
1) Urbánkovi z Humpolce
2) Lenka Kubíčková ze Vřesníka
3) Pavel Blanar z Hrádku u Znojma
4) Tomáš Horký z Brna
5) Loukotovi ze Vřesníka
6) Petr Moravec z Hněvkovic
7) Tomáš Aldorf z Pelhřimova