To znamená, že návštěvníci budou moci na zahradě restaurace Na Maštálkách během července a srpna zhlédnout pod širým nebem hned dvanáct filmů. „Letní kino v restauraci Na Maštálkách bude určitě další zajímavé zpestření pacovského léta," informoval starosta Pacova Lukáš Vlček.

První promítání se tam uskuteční 2. července kinohitem Zmizení. Poslední se uskuteční 30. srpna, kdy se na plátně objeví Fifinka, Myšpulín, Piňďa a Bobík neboli film Čtyřlístek ve službách krále.

Promítání českých filmů pod noční oblohou přiveze do Pacova už tradičně Kinematograf bratří Čadíků. První projekce začne 29. července, kdy se vydají tři bratři, což je i stejnojmenný název pohádky, do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství.
Filmový fanoušci se dále mohou těšit na filmy Fotograf, Hodinový manžel, Padesát odstínů šedi, Dracula a posledním snímkem bude 3. srpna Práče. „Letní kino se v Pacově pořádá v zámeckém areálu a je doplněno o občerstvení ze strany hasičů," dodal starosta.
Začátky letních filmových projekcí jsou v Pacově vždy po setmění od 21 do 21.30 hodin.