„Účastníci přinesli oděvy, které už nepotřebují nebo ty, ze kterých už vyrostli, a téměř každý si něco pěkného zase odnesl,“ řekla stručně Vlaďka Brávková, koordinátorka dobrovolnického centra Fokusu Vysočina. V sobotním bazárku se objevilo také pár letních a společenských bot, zajímavých kabelek nebo například plyšové zvířátko.

Výměny oblečení v tomto roce nadchly mnoho žen z Pelhřimova a okolí a proto bude dalších podobných akcí přibývat. „V květnu se chystá Bleší trh na Tichém mlýně u Pelhřimova, o bazárku opět uvažují například maminky v Rodinném centru Krteček a také dobrovolnice v Hodině H,“ prozradila Vlaďka Brávková. Do pořádání akce se tentokrát zapojilo 8 dobrovolnic z Pelhřimovska. Během akce navíc zájemci mohli dobrovolně přispět do zapečetěné kasičky Oblastní charity Pelhřimov.

Nenakupováním, tříděním, recyklací a posíláním věcí dál šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků. „Zbylé věci, které si nikdo neodnesl, předáváme do Charitní záchranné sítě u nás v Pelhřimově. Oblečení tak má šanci posloužit potřebným lidem. Jsme ale radši, když toho zbude co nejméně, protože charitní sklad je momentálně dost plný,“ doplnila Brávková.