Města a obce v okrese uctí oběti neštěstí vyvěšením vlajek na půl žerdi. S tím ale mají problém v Pelhřimově. „Vlajky máme upevněné na tyčích, takže se nám je na půl žerdi dát nepodaří. Pověsíme k nim tedy ještě černou stuhu,“ vysvětlil pelhřimovský starosta Leopold Bambula.

Víkendové kulturní akce se město rušit nechystá. Žádné se totiž nekonají. „Zvažovali jsme uzavření kina Vesmír, ale nakonec jsme se rozhodli normálně promítat,“ sdělil ředitel Kulturních zařízení v Pelhřimově Martin Ecler.

Dodal, že vítá rozhodnutí vlády, že každý má případné zrušení akce zvážit sám. „Je to strašná tragédie, ale na druhou stranu, když máte vyprodané představení, co se dá dělat?“ mínil Ecler.

Na oběti leteckého neštěstí vzpomenou o víkendu také Humpolečtí. „Vlajky na půl žerdi budou viset na budově radnice i všech organizací zřizovaných městem,“ informoval humpolecký starosta Jiří Kučera.

Podobně jako v okresním městě, se ani v Humpolci žádné důležité kulturní akce nekonají, takže se nic rušit nemusí. „Kdybychom nějakou akci pořádali, k jejímu odřeknutí bychom nejspíš stejně nepřistoupili,“ pokračoval Kučera.

Podle něj by pořadatelé ale měli v průběhu víkendových akcí oběti uctít minutou ticha. „Myslím, že rušit kulturní nebo sportovní události není třeba. Je ale slušnost si na tragédii vzpomenout třeba minutou ticha,“ doplnil humpolecký starosta.

Vlajky za tragickou smrt představitelů Polska vyvěsí také na radnici v Pacově. Ani tam se kvůli státnímu smutku kulturní a sportovní akce nezruší. „V sobotu se žádná významnější událost nekoná, takže není co řešit,“ uvedl pacovský starosta Lukáš Vlček. „V neděli se na Propadu uskuteční tradiční motokrosové závody. Ani ty se rušit nebudou,“ uzavřel Vlček.