V Telči je vybraná stavební firma, která dokonce nabídla nižší než předpokládanou cenu, letos na podzim se dají dělníci do práce. V Bystřici nad Pernštejnem dostalo hejtmanství od města darem pozemek o výměře 743 metrů čtverečních. Jde o plochu v areálu stávající polikliniky v centrální části města. „Prostor tam vznikl zbouráním starých garáží,“ informoval hejtman Vítězslav Schrek. Počítá se s tím, že v sousedství mohou do budoucna parkovat sanitky.

Kraj Vysočina plánuje nové výjezdové základny také ve Velkém Meziříčí a v Humpolci. „Bohužel stávající místa neumožňují rozvoj a dispoziční změny,“ vysvětlil Schrek. Ve Velkém Meziříčí se tak plánuje přemístit záchranáře z městské budovy na pozemek u sportovního areálu ve Školní ulici, kde by mohly fungovat místo jedné dvě výjezdové skupiny. V Humpolci je pak vybraný pozemek v areálu bývalého domova pro seniory v Máchově ulici.

Podíl kraje je u těchto investic patnáct procent. Z rozpočtu jde sto pětačtyřicet milionů, na každou základnu je to třicet milionů, ve Velkém Meziříčí to bude o pět milionů více. Tam totiž půjde o dvoupodlažní budovu. Všechny základny budou moderní, splňující vysoký energetický standard. Po jejich vybudování se moderních výjezdových základen záchranářů dočkají také v Pacově a Náměšti nad Oslavou.