Právě v Hořepníku navíc s příchodem nové sezony, kterou o posledním květnovém pátku odstartovaly kapely Walda Gang a De Bill Heads, přišli i s vylepšeným zázemím. „Máme novou stage, která splňuje prakticky festivalové parametry. Udělali jsme tam novou střechu a zjednodušeně řečeno jsme zvedli strop kvůli nástrojové aparatuře a světlům, takže teď máme na pódiu mimo jiné i lepší efekty,“ pochvaloval si organizátor letního parketu Hořepník Lukáš Daniel.

Příznivci koncertů pod širým nebem se v Hořepníku mohou těšit ještě na čtyři akce. „Co se týče programu, tak jsme sázeli na osvědčené kapely, o které je tu zájem. Letos navíc vystoupí kapela Trautenberk, která tu loni nebyla,“ prozradil Lukáš Daniel.

Organizátoři letního parketu v Lesné, kteří letos přijdou s netradiční akcí, odstartují letošní sezonu v sobotu 13. července noční soutěží v požárním útoku. „Letos tu budeme mít, oproti klasickému programu, kdy zveme tradiční kapely, ještě navíc sraz veteránů. Bude se jednat o charitativní akci, jejíž výtěžek půjde na pomoc týraným zvířatům. Něco půjde ze vstupného a něco z prodeje občerstvení,“ informovala jedna z organizátorek letního parketu Lesná Anna Hájková.

Jinak se mohou vyznavači rockové muziky těšit na kapely Parkán, Brutus a Keks.

Co se týče letního parketu v Kališti, jedná se „pouze“ o jednorázovou akci. I tak se ale příchozí mohou těšit hned na tři vystoupení. V pátek 5. července se tak na kališťském parketu představí slovenská kapela Metalinda. Ještě předtím však všechny návštěvníky akce rozparádí hard rocková skupina Iron Soul z Jaroměřice nad Rokytnou. Na závěr si budou moci zájemci užít slušnou dávku rockové muziky s uskupením nazývajícím se Morava.