Až do neděle 15. července tak bude v pelhřimovském Divadle Lubomíra Lipského pokračovat Pěvecká akademie zmíněné legendy, která bezesporu patří mezi nejúspěšnější sopranistky světa. Pěvecké akademie, která odstartovala v pondělí 9. července, se zúčastní devět vybraných operních pěvců z Polska, Rumunska, Slovenska, Ruska a České republiky.

Výuka probíhá každý den v pelhřimovském divadle za klavírního doprovodu dirigenta Slovenského národního divadla v Bratislavě Branka Ladiče. Celý kurz vyvrcholí koncertem všech devíti absolventů, který se uskuteční v neděli 15. července od 19 hodin v Divadle Lubomíra Lipského v Pelhřimově.

Tento koncert je jedinečnou možností, kde návštěvníci mohou slyšet výkony vynikajících operních talentů a současně se setkat s legendární sopranistkou Gabrielou Beňačkovou.

Ve své hvězdné kariéře umělkyně odzpívala více než tisíc operních představení na nejprestižnějších operních scénách světa, jako je například milánská La Scala, Metropolitní opera v New Yorku, Vídeňská Státní Opera a mnohé další.

Zahrada Vysočiny
Žirovnickým zámkem zavoní stovky lilií a denivek