Mrznoucí déšť a ledovka pokryly ve středu odpoledne a večer Vysočinu. V kraji komplikoval led lidem chůzi po zledovatělých chodnících, potrápil i řidiče. „Hlavní silnice v Kraji Vysočina jsou sjízdné. Problémy zaznamenáváme na silnicích nižších tříd a parkovištích,“ upozornila ve čtvrtek ráno policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Policisté na Vysočině řešili ve čtvrtek osmnáctého ledna od páté hodiny ranní pět dopravních nehod. „Všechny se obešly bez zranění,“ doplnila mluvčí.

Okresní soud v Jihlavě.
Ženu z Vysočiny poslal soud do vězení. Odmítla posílat syny do školy

Před ledovkou pro středeční odpoledne a večer varovali předem i meteorologové. „Doporučujeme omezení vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy a jezděte mimořádně opatrně,“ upozornili meteorologové.

Například na meteorologické stanici v Jihlavě-Hruškových Dvorech bylo podle dobrovolného pozorovatele počasí Petra Janouška ve středu celý den zataženo. „Odpoledne začal padat mrznoucí déšť a v Jihlavě vytvářel nebezpečnou ledovku. „Maximální teplota byla ve středu na stanici minus 1,2 stupně Celsia," komentoval Janoušek.

Ve druhé polovině noci na čtvrtek začal padat opět mrznoucí déšť, který tvořil v Jihlavě na chemicky neošetřených cestách opět ledovku. „Po půlnoci se již začalo oteplovat  a teplota vysplhala slabě nad nulu. Ve čtvrtek dopoledne se teplota pohybovala kolem čtyř stupňů nad nulou. Během odpoledne a večera by se mělo opět výrazně ochladit," varoval dobrovolný pozorovatel počasí.

Výstraha před náledím platí pro Vysočinu až do pátečního dopoledne.