V sobotu 6. ledna rozezní pelhřimovské Divadlo Lubomíra Lipského novoroční koncert v podání operních pěvců Jakuba Pustiny a Gabriely Beňáčkové. Novoroční nálada bude pokračovat i do druhého dne, kdy se od tří hodin odpoledne ve zdejším kulturním domě Máj uskuteční pro milovníky tradiční dechovky koncert skupiny Vysočinka. Na pódiu také vystoupí i hosté, kterými letos budou Josef Zíma a Jihočeští helingonkáři. 

Hrad Orlík s rozhlednou se stal o silvestrovském odpoledni cílem stovek lidí.
Dominanta Humpolce je vidět i po setmění

O týden později zavítají do pelhřimovského divadla herci z divadelního spolku ze Slavkova u Brna s moderním pojetím situační komedie Georgese Feydeaua Dámský krejčí. „Doktor Menier je neuvěřitelný lhář, který je ochotný pro zakrytí manželské nevěry udělat téměř cokoli, neváhá se i vydávat za dámského krejčího. Nové obsazení, mimo jiné Milan Hrazdílek v roli tchyně, dává hře třaskavou energii,“ okomentovali představení pořadatelé.

V druhé polovině ledna se na divadelní scéně objeví i známé tváře, jako jsou Lukáš Vaculík, Mahulena Bočanová či Lumír Olšovský. Zmiňované herce uvidí pelhřimovští diváci 24. ledna v komedii Zamilovaný sukničkář. Pořadatelé mysleli i na děti, a proto pozvali na sobotu 20. ledna herce z Divadla Špílberg, aby zahráli muzikálové představení Králíci z klobouku.