Dopravní omezení bude platit od sobotní devatenácté hodiny do deváté hodiny dopolední v neděli 8. dubna. Objízdné trasy budou vedeny z Jihlavy před Havlíčkův Brod a odtud zpět k dálnici do Humpolce, a to v obou směrech. „Veškerá vozidla, jedoucí po dálnici, pojedou po vyznačených objízdných trasách,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čítrtková.

Doprava směřující na Brno bude odkláněna z dálnice D1 na exitu 90 Humpolec. Vozidla pojedou po silnici I/34 do Havlíčkova Brodu a poté po silnici I/38 na Jihlavu, kde na dálnici najedou zpět na exitu 112 Jihlava.

Vozidla směřující na Prahu naopak sjedou z dálnice na exitu 112 Jihlava a budou pokračovat po silnici I/38 do Havlíčkova Brodu a poté po silnici I/34 směr Humpolec. U Humpolce se na dálnici D1 znovu vrátí.

Důvodem úplné uzavírky je demolice dvou šířkově nevyhovujících nadjezdů, to na kilometru 92 mezi Humpolcem a Bystrou a na kilometru 104 u Větrného Jeníkova. Pro úplnou uzavírku byla vybrána noc ze soboty na neděli z důvodu velmi nízkých dopravních intenzit.

Na bezpečnost a plynulost provozu, stejně jako na zajištění odklonu dopravy z dálnice na objízdné trasy, budou dohlížet policejní hlídky z Dálničního oddělení Velký Beranov. „Policisté budou také přítomni po dobu uzavírky dálnice na důležitých křižovatkách na objízdných trasách pro případ, že by bylo zapotřebí regulovat zde provoz,“ doplnila informaci policejní mluvčí.

„V souvislosti s uzavírkou dálnice D1 apelujeme na řidiče, aby dbali pokynů policistů, aby se řídili dopravním značením a po objízdných trasách jezdili opatrně a chovali se ohleduplně, aby nedošlo k žádným mimořádným událostem nebo dopravním nehodám,“ vzkázala motoristům Dana Čírtková.