Naopak v několika společnostech se s finanční krizí rozhodli od příspěvků na sport upustit.

Mezi nejoblíbenějšími a čas- to podporovanými činnostmi je bowling. Družstva různých zaměstnavatelů v něm proti sobě pravidelně soutěží.

„Platíme kompletní startovné pěti týmům našich zaměstnanců, které hrají bowling a kuželky," uvedl personální ředitel pelhřimovského Agrostroje Zdeněk Pavlovský.

Kromě toho firma podporuje i další sportovní činnost svých zaměstnanců.

„Při společné aktivitě se utužuje kolektiv a člověk se aspoň může trochu odreagovat, takže jsem rád, že nám firma poskytuje na sport finanční prostředky," prohlásil spokojený zaměstnanec jedné z pelhřimovských firem, která platí svým pracovníkům startovné při bowlingu.

Skoro každý rok se podle jeho slov mohou navíc zúčastnit oblíbené podnikové soutěže, kde se jednotlivé týmy utkají mezi sebou.

Zaměstnanci mají jiné benefity

Pokud zaměstnanci žádné příspěvky na sport nedostávají, neznamená to však, že je zaměstnavatel nepodporuje jinak.

Na sportovní aktivity svým zaměstnancům nepřispívá firma Edscha Automotive v Kamenici nad Lipou.

„Máme však pro zaměstnance jiné benefity, na sportovní vyžití jim nijak nepřispíváme," potvrdila tamní personalistka Marie Samková.

Podobně je to v humpoleckém Vodaku. „Přispíváme svým zaměstnancům například na penzijní a životní pojištění, ale na sportovní aktivity ne," sdělila ředitelka Vodaku Humpolec Květuše Kučírková.

Odpočinou si za menší peníze

Tamní pracovníci však mohou alespoň ušetřit za dovolenou. „Investujeme do rekreačních objektů, a když se pak zaměstnanci rozhodnou strávit v nich dovolenou, mají ji levnější," doplnila ředitelka.

Dřevozpracující družstvo Lukavec (DDL) zrušilo tyto benefity pro zaměstnance kvůli finanční krizi.

„Družstvo však pravidelně přispívá Tělovýchovné jednotě Start Lukavec, kde se sportovnímu vyžití věnují právě rovněž i naši zaměstnanci," řekl k podpoře sportovních aktivit vedoucí personálního oddělení DDL Michael Strnad.