Ať už na své stávající místo nebo si dokonce najít lepší pracovní pozici.
Kurz ve spolupráci českobudějovické neziskové organizace Attaveny a počáteckých kulturních zařízení, který slibuje, že jeho účastníci mohou být v práci jako doma, je zdarma, a jako bonus nabízí i bezplatné hlídání dětí.


Všechny přednášky se budou konat v budově kulturních zařízení. „V jedné naší klubovně bude probíhat samotný kurz a v druhé pak hlídání dětiček. Maminky se mnohdy bojí své potomky odložit, ale bude o ně dobře postaráno a ony se alespoň budou moci naplno věnovat svému zdokonalování na počítači," řekla s úsměvem Ludmila Marková, ředitelka Kulturních zařízení města Počátky.


Školení se zaměřuje především na práci s počítačem a komunikační dovednosti, které jsou v dnešním době důležité nejen v pracovním, ale i osobním životě. Zkušený lektor účastníky kurzu seznámí s programy Microsoft Word, Excel a PowerPoint a prozradí jim i několik vychytávek.
Zájemci o soubor přednášek si ve skupinkách zkusí založit i vlastní virtuální firmu, díky které se mohou stát například květináři, doktory nebo biology. Zkrátka vším, čím se toužili stát jako malí.


Kromě této zábavy ale především natrénují mnoho praktických dovedností potřebných pro budoucí zaměstnání.
Navíc bude zajištěna i práce s odborníkem, která účastníkům ukáže schopnosti, ve kterých jsou dobří, a díky kterým se později lépe zorientují v tom, co chtějí doopravdy dělat. Při těchto konzultacích mohou objevit i svůj skrytý talent.


Další částí bude i lekce, která se pověnuje napsání motivačního dopisu, který potenciálního zaměstnavatele zaujme, a uchazeči o práci tak zajistí pozvání k ústnímu pohovoru.


Po skončení celého kurzu mohou zájemci využít další nabídky, a to individuální podpora koučinkem, dotovaným pracovním místem, školením či dalším kurzem dle vlastního výběru.

Jana Kudrhaltová