Pelhřimovská radnice 
v minulých dnech rozeslala všem majitelům přihlášených psů ve městě výzvu k zaplacení povinného ročního poplatku.

Konkrétně do tohoto případu se jim ale vloudila nějaká chyba. „Chyba se stala kvůli zavedení nového systému. Správná částka za poplatek za psa měla být vypsána v hodnotě 400 korun," objasnila příčinu omylu mluvčí pelhřimovské radnice Alexandra Knapová.

Do podobné situace se prý pelhřimovští úředníci nikdy nedostali. „Jednalo se o ojedinělý případ," informovala Knapová.

Se slovy „Přišla nám složenka na poplatek ze psa. Přišla dnes, ne na apríla. Prostě Pelhřimov město rekordů," umístila zmíněná poplatnice fotografii složenky na facebookovou stránku Pelhřimov, kde reagovalo hned několik desítek lidí. „Pěkný, ten pes musí být vyloženě k nezaplacení," reagoval na zmíněné stránce pod jménem Machal Krupiér.

U některých komentářů se také objevil návrh, že by se případ s kuriózní složenkou mohl dostat do České knihy rekordů. „Nabídněte to Muzeu rekordů a kuriozit, protože to je určitě nejdražší poplatek ze psa na světě," vybízela majitelku Zdena Hronová.

Jak ale řekl Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den Pelhřimov, případ s téměř čtyřmilionovou složenkou berou jen jako takovou kuriozitku. „K platbě částky, která je uvedena na složence, nedošlo, takže jako rekord tento případ do České knihy rekordů uvést nemůžeme. Musíme totiž dodržovat určitá pravidla," vysvětlil Marek.

Zmíněná složenka by ale mohla být vystavena 
v pelhřimovském Muzeu rekordů a kuriozit. „Pokud seženeme na majitelku složenky kontakt, pokusíme se s ní na tom domluvit. Zda ale kuriózní složenku v muzeu vystavíme, bude záležet na vzájemné domluvě," prozradil Marek.

Dodal také, že dokud existuje lidský faktor v kombinaci s počítači, bude 
k takovýmto věcem docházet. „To se stává snad v každé práci. Obrovská částka a poplatek za jednoho psa vytváří kontrast, který z toho dělá raritu," řekl Marek.

V současné době je již vše vyřešeno. „Město se poplatnici omluvilo s tím, že ona zaplatila řádný poplatek ve výši 400 korun," ukončila Knapová.