Vyhrála jednu z kategorií Predator Race BRUTAL, který se uskutečnil v Oboře u Plzně. „Jednalo se o závod, který měřil něco přes patnáct kilometrů, ale horší než jeho samotná délka byly překážky po cestě. Právě těmi je závod extrémní. Specialitou jsou vysoké překážky nebo brodění se bahnem, ve kterém když nenecháte botu, tak pokračujete dál. Někteří stateční pokračují i bez boty. Navíc na sobě celý závod vlečete kila v podobě bahna a spousty vody v botách a nejen v nich," popisuje pelhřimovská rodačka.

Ta se závodu účastnila vůbec poprvé, ale ženskou konkurenci doslova deklasovala. Vyhrála s desetiminutovým náskokem. „Závodu se účastnilo celkem 110 žen a dívek. Běželo se mi neskutečně dobře, moc jsem se neohlížela. Překvapilo mě, když jsem uviděla ceduli, že do cíle zbývají 3 kilometry, v tu chvíli jsem se rozhodla ještě přidat a nechat v závodě poslední síly," svěřila se.

Několik překážek ale nezdolala ani Kubáňová. „Bylo tam pár opravdu těžkých překážek, se kterými měli problémy i muži. Pokud překážku závodník nezdolal, běžel trestný handicap. Například v závěru závodu nás čekala taková dřevěná vlna ve výšce dvou chlapů. Tam bylo potřeba, aby vám někdo z týmu pomohl nahoru, jenže já jsem tam přiběhla úplně sama. Proto jsem to ani nezkoušela a raději si odběhla penalizaci," zdůvodnila prodloužení běžecké části.