„Objezd" si pochvalovali zvláště ti, kteří vyjížděli z vedlejších ulic Architekta Janáka a Krasíkovické, kde dosud ve špičce museli čekat. „Akorát je to trošku užší," okomentoval průjezd jeden z řidičů.

„Stihli ho dodělat docela rychle, věřím, že pomůže řidičům i chodcům," řekla chodkyně Kateřina Popelková.
Výtka ohledně šířky se objevovala už v průběhu stavby. Jenže, jak přímo na místě vysvětloval zástupce projektanta, celkově má vozovka v kruhu šířku 4,75 metrů, což je stejný rozměr jako podobný kruhový objezd o pár set metrů dál u Kauflandu.

Na rozdíl od něj je ale na nově otevřené křižovatce širší prstenec dlažebních kostek, a naopak  užší asfaltová část.

Důvod je podle projektanta ten, aby řidiči osobních aut neprojížděli křižovatku příliš rychle. Náklaďákům a autobusům šikmá dlažba osazená jen pár centimetrů nad asfaltem nevadí, podle vedoucího pelhřimovského dopravního inspektorátu Rostislava Sůvy navíc lépe navádí zadní část souprav z vnitřku křižovatky k okraji, takže se lépe „vytočí". Včera průjezd testovala i těžká hasičská technika.

Zástupce projektanta tvrdí, že pokud by široký asfaltový pruh umožnil osobnímu autu projet objezd rychlostí 60 kilometrů v hodině, už by neplnil svůj účel zklidnit dopravu.

Kolaudace se blíží

Uprostřed kruhu jsou plazivé rostliny, takže i poté, co vyrostou, by mělo být vidět přes vršek. Nově zde jsou vybudovány nasvícené přechody pro chodce, doplněné vodítky pro nevidomé. I když už je provoz na křižovatce puštěn všemi směry, hotovo ještě není.

„Auta mohou projíždět jen omezenou rychlostí, protože se ještě čeká na dokončení terénních úprav a doplnění dopravního značení. Hotová bude až po kolaudaci, která by se měla uskutečnit zřejmě do čtrnácti dnů," uvedla vedoucí odboru dopravy městského úřadu v Pelhřimově Lenka Knězů.

Ještě zbývá třeba osadit vnitřní kruh  červenobílými šipkami a doplnit další značky. A roh křižovatky se osází zelení tak, aby ta neclonila ve výhledu do boční ulice.