Z dříve zakouřené kavárny a knihkupectví Tygřík se stalo klidné a nekuřácké místo, které je vyhledávaným místem matek s dětmi.
Děti zde mají svůj koutek, kde si mohou hrát, zatímco jejich rodiče se nerušeně baví s přáteli u lahodné kávy.
Všichni se shodují na tom, že prostředí v kavárně je moc pěkné, a dětský koutek hodnotí jako dobrý nápad. „Občas sem rádi zajdeme. Konkrétně dnes nás sem zavedl poukaz, který jsme dostali jako dárek od kamarádky. Je to tady moc pěkné, děti si mohou hrát a my si v klidu dáme nějaký ze zajímavých nápojů a zákusků. Určitě sem plánuji chodit i do budoucna," řekla Martina Zaňáková z Pelhřimova.

Kavárna přirostla k srdci i tatínkům. „Já jsem v kavárně Flet teď po delší době, ale dcera sem chodí často s babičkou a dědou, takže to tady zná a líbí se jí tu. I já jsem zde spokojený, protože je to tu moc pěkné, obsluha je příjemná, a hlavně, nekouří se tady. Dětský koutek je výborný nápad," pochválil jeden z tatínků.

Kavárna se ale nestala jen dětským koutkem, kde mimo jiné vaří i kafe. Rádi sem zavítají třeba i studenti. Jednou z nich je i Alžběta Bartošková z Ústrašína. „Moc se mi tady líbí, je tu hezké prostředí, příjemná obsluha a mají tady výborné čokoládové dorty. Pozitivně hodnotím i dětský koutek, protože ten není v každé kavárně. Maminky sem mohou přijít s dětmi, které se zabaví se svými vrstevníky v dětském koutku, a ony mají chvilku samy pro sebe," ocenila prostředí Bartošková.

Vytvořit nekuřácké místo s dětským koutkem si dávala provozovatelka Ludmila Zabloudilová za cíl od začátku. Kavárnu zakládala 1. března 2013 se svým přítelem, který je součástí názvu kavárny. „Název Flet jsou první písmena našich jmen a jmen našich dvou dcer – Filip, Liduš, Eliška a Terezka," prozradila Ludmila Zabloudilová.

Jedním z důvodů zřízení dětského koutku v kavárně byl fakt, že provozovatelka neměla v Pelhřimově žádné příbuzné a tehdy tříletou dceru musela všude brát s sebou, protože neměla hlídání. Jak sama říká, dětský koutek byl v Pelhřimově potřeba, protože tady podobné zařízení nebylo a ne všude byli na děti a ruch s nimi spojený připraveni. Nezbývalo tak moc míst, kam by se maminky se svými dětmi mohly vydat.

Kavárnu si rodiče oblíbili hned po jejím otevření. „Maminky sem přicházely od začátku, ale postupně se klientela rozrostla a nechodí sem jen rodiny, ale i kamarádky, studenti a různé další skupiny. Takže už to není jenom o maminkách, i když je to především o nich," řekla Zabloudilová.

V tomto duchu plánuje provozovatelka vést zařízení i nadále. Konkrétní plány do budoucna ale prozradit nechce. „Určitě nějaké novinky plánuji, ale zatím o nich nechci mluvit, protože nemám určitou představu. Jedním z plánů je i rozšíření sortimentu, ale na přesnou podobu si musí zákazníci počkat," s úsměvem dodala majitelka kavárny.

Jana Kudrhaltová