Ohledně projektu město kontaktovalo i policii. „Policie se vyjadřuje k projektům, které na silnicích vznikají. S touto křižovatkou policie neměla žádný problém," řekla tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina Dana Čírtková.

Díky novým prvkům na křižovatce se zvýšila především bezpečnost chodců. „Každý prvek, který zvýší bezpečnost chodců, policie vítá. Ať už jsou to ostrůvky, osvětlení přechodů, užší komunikace, sloupky zabraňující vstupu do křižovatky mimo přechod a další," vysvětlila Čírtková.

O dohled policistů, kteří křižovatku sledovali zejména v ranních hodinách během příjezdu autobusů 
a dětí do škol, ale pěší nepřijdou. „Sledování křižovatek a přechodů pro chodce je standardní náplň práce policie. I přesto, že došlo 
v této lokalitě k dopravním opatřením, u křižovatky budou policisté i nadále 
v některých dnech hlídkovat," ujistila tisková mluvčí.

Zúžení silnice však způsobilo drobné komplikace hasičskému záchrannému sboru v Humpolci. „Když pojedeme hasičským vozem od naší základny ulicí Hálkovou a budeme chtít odbočit doprava na ulici Masarykovu, vznikne malý problém. Řidič vozu si musí hodně nadjet, aby se mezi chodník a ostrůvek vešel," vysvětlil vedoucí humpolecké hasičské stanice Stanislav Mikeš.

Policie podobné problémy neřeší. „V Humpolci tak velká policejní auta nemáme, takže z tohoto hlediska potíže neshledáváme," vyložila mluvčí Čírtková.

Na rozdíl od policie ale hasiče nikdo ohledně rekonstrukce nekontaktoval. „Nikdo s námi projekt neprojednával, ale projektant by měl vědět, jak jsou naše auta široká, a měl by s tím počítat," vysvětlil Mikeš.

Rekonstrukci i přesto hodnotí hasičský sbor kladně. „Ostrůvky svůj význam mají. Je to určitě změna 
k lepšímu. My křižovatkou 
i přes drobné nesnáze projedeme a nestane se, že bychom museli daný úsek objíždět jinudy," uklidnil vedoucí humpoleckých hasičů s tím, že průjezd křižovatkou zkoušeli během zkušebního provozu.

Kvůli nové podobě této lokality museli udělat určitá opatření i řidiči jedoucí 
v kamionu. „U ostrůvků jsou v těsné blízkosti umístěna parkovací místa. Kamion kvůli tomu musí udělat myšku a to je celkem nebezpečný manévr," řekl 
k nové podobě křižovatky tiskový mluvčí pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek. Dále dodal, že by pivovar doporučil zrušit u každého ostrůvku jedno parkovací místo, to v největší blízkosti ostrůvku. Tím by se zajistil větší prostor a lepší průjezdnost na komunikaci.

Pozitivně hodnotí novou podobu křižovatky dopravci společnosti ICOM transport. „Zkušenosti za ten měsíc máme jen dobré," popsal situaci zaměstnanec společnosti Libor Kudrna s tím, že ohledně projektu debatovali se zastupiteli na schůzi na městském úřadě. „Předložili jsme požadavek ohledně prodloužení stání pro autobusy. Díky tomu už se nestává, že by autobus překážel v křižovatce a blokoval tak dopravu," dodal jedním dechem Kudrna s tím, že nyní se při správném řazení za sebe vejdou tři autobusy.

Do tříměsíční rekonstrukce, během níž nebyl narušen provoz zdravotních středisek, investovalo město Humpolec bezmála deset milionů korun.