Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Letní část festivalu Kraťasy z Písku zakotví pod širým nebem

Pelhřimov – Po téměř půlroční odmlce se nadšenci pilotního pelhřimovského filmového festivalu Kraťasy z Písku dočkají pokračování s názvem Kraťasy bez hranic, který tak rozšíří kulturní dění na Pelhřimovsku druhý zářijový sobotní večer.

5.9.2016
SDÍLEJ:

Letní část festivalu Kraťasy z Písku zakotví pod širým nebem.Foto: Ilustrační foto: Deník/František Kuba

Hlavní protagonisté z BB Productions David Bumbálek a Michal Burda lákají návštěvníky na spoustu novinek. „Tou první je určitě změna prostředí. Celý tento koncept přesouváme z kina Vesmír do přírody, konkrétně do městských sadů. Tam nabídneme zhlédnutí filmů formou open air, návštěvníci si tak mohou přinést deky a najít si své originální místo v tomto nevšedním hledišti," podotkl Michal Burda.

Oficiální start celé akce je naplánován na devatenáctou hodinu večerní, avšak organizátoři si připravili před hlavním programem ještě takzvanou rodinnou část, která začne kolem sedmnácté hodiny a nabídne projekci animovaných filmů pro děti.

Kraťasy nejsou jen přehlídkou filmů, ale též soutěžní příležitostí pro mladé umělce. Velkou novinkou letní edice je možnost dosáhnout na různá ocenění, 
a to hned ve dvou kategoriích – Cena poroty a Cena veřejnosti. „V průběhu příprav byla sestavena předvýběrová komise, která v téhle chvíli vybírá snímky zhruba z třiceti přihlášených studentských či amatérských filmů, které promítneme 
v rámci festivalu," hodnotil David Bumbálek.

V první části festivalu mohli diváci zhlédnout přehlídku přibližně deseti studentských filmů z Filmové akademie Miroslava Ondříčka a Soukromé vyšší odborné školy filmové v Písku. „Tentokrát se nebude jednat jen o snímky z filmových škol z Písku, zapo-jit se mohli i tvůrci z jiných regionů, dokonce i z jiných zemí," dodali organizátoři.

Diváci se kromě nápaditých snímků mohou těšit 
i na samotné herce režiséry, kteří obohatí jednotlivé filmy historkami nejen z natáčení, ale i ze zákulisí.
V neposlední řadě nebudou opět chybět ani známé osobnosti. V pilotní části tohoto festivalu (Kraťasy 
z Písku) byl hlavním patronem festivalu známý český herec Adrian Jastraban, kterého mohou diváci znát ze seriálu Ulice či filmu Účastníci zájezdu. Ten se protentokrát zhostí role porotce.

Patronátu Kraťasů bez hranic se ujme nadějný režisér, scenárista a herec Jiří Sádek, který v letošním roce natočil svůj celovečerní debut Polednice, v hlavní roli 
s Aňou Geislerovou. Kromě těchto dvou významných osobností přislíbila svou účast i herečka Šárka Vaculíková, taktéž známá z oblíbeného seriálu Ulice. Další známé osobnosti jsou překvapením.

Generálním partnerem celého projektu je opět poslanec Poslanecké sněmovny České republiky Josef Kott a nově festival podpoří i město Pelhřimov na popud starosty Františka Kučery, kterého celý tento koncept nadchl, neboť pelhřimovský filmový festival se snaží zapojit studenty, a především jejich práce v konfrontaci 
s názorem veřejnosti. „Otevíráme možnost studentům filmových škol i amatérským tvůrcům prezentovat své kvalitně odvedené práce veřejnosti. Využíváme k tomu moderní techniky a začínající umělci tak mají možnost posunout prezentaci svých děl na profesionální úroveň, aniž by museli vynaložit velké náklady spojené s distribucí jejich díla," shrnují myšlenku akce zakladatelé BB Productions.

Březnový festival se těšil obrovskému úspěchu a celé pelhřimovské kino bylo naplněno do posledního místa. Účast byla tak vysoká, že i přes navýšení kapacity sálu se bohužel na některé nedostalo.

Hlavní organizátoři, kteří budou společně provázet celým večerem, tak upozorňují na možnost zakoupení lístků na sobotu 10. září již teď v předprodeji. Ani prostor v městských sadech totiž nebude bezedný
a lístků závratně ubývá. Festival Kraťasy bez hranic slibuje příjemné zakončení letních radovánek.

Dominika Benešová

Autor: Redakce

5.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení