„Pravděpodobnost, zda u nás bude dnešek nejteplejším dnem roku a zda padne teplotní rekord, je tak padesát na padesát. Minulé úterý bylo 22,8 stupně Celsia a podle numerického modulu Aladin by se dnes teploty měly pohybovat kolem 22 až 23 stupňů Celsia," uvedl meteorolog Milan Váňa, z Observatoře v Košeticích.

Díky vyšším teplotám se 
i více daří prodejcům zmrzliny. „Když je pěkné počasí, čekáme vždycky více zákazníků. Na zmrzlinu chodí lidé nejčastěji odpoledne, kdy jdou z práce nebo ze škol, řekla jedna z pracovnic pelhřimovských mléčných lahůdek, která dodala, že u zákazníků vede zaručeně zmrzlina vanilková.

Krásné počasí začíná lákat ven i milovníky sportu. „Když je venku tak pěkně, nejspíš půjdu po práci běhat. Jestli takové počasí vydrží i do zítřka, vyrazíme s kamarády ven na skálu a půjdeme lézt. Někdy jdu ráda i na in-line brusle," řekla Martina Pelcová z Kamenice nad Lipou, která slunečné dny tráví sportovně.

Takové počasí nám ale bohužel moc dlouho nevydrží. „Ze čtvrtka na pátek můžeme čekat větší ochlazení, kdy bude 11 až 15 stupňů Celsia," ukončil Váňa.

Denisa Šimanová