Konkrétně se jedná o opravy komunikací v ulicích Táborská, Komenského a Vackova. „Požádali jsme kraj, aby do plánu oprav svých komunikací zahrnul i tyto ulice. Město by se pak připojilo s opravami chodníků a případně vodovodu, kanalizace a veřejného osvětlení," zmínil starosta Kamenice nad Lipou Ivan Pfaur.

Zavedení plynu

Ten dále uvedl, že vzhledem ke stáří kanalizace je třeba revize, při níž se zjišťuje, které její části je třeba vyměnit.
S větším rozsahem stavebních prací se počítá v ulici Vackova, kde město uvažuje nad zavedením plynu. Vyzývá tak případné zájemce o doručení písemného zájmu o realizaci plynovodní přípojky ke své nemovitosti.
Podle slov Ivana Pfaura bude zpracování dokumentace na opravu komunikací trvat zřejmě do února příštího roku. Vzhledem k tomu, že projekt je na začátku, není zatím znám odhad celkových nákladů prací. Na financování se bude podílet kraj i město.
„Po dokončení projektové dokumentace se pokusíme získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, kde jsou programy, které by nám mohly pomoci," doplnil starosta města.

Stupeň čtyři až pět

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny (KSÚSV) každoročně sleduje stav vozovek a třídí je podle stavu do klasifikačních stupňů jedna (výborný) až pět (havarijní). V tomto hodnocení jsou podle informací od technicko-správního náměstka KSÚSV Tomáše Mátla kamenické ulice na stupni čtyři, Vackova na rozmezí stupňů čtyři až pět. To je jeden z důvodů, proč kraj chce tato místa opravit.
„Především na nerovnosti způsobující hluk si stěžují obyvatelé Kamenice v ulici Táborská. Zde se realizace souvislé opravy plánuje na příští rok. Ta navazuje na rekonstrukci tahu silnice z Kamenice nad Lipou do Černovic," nastínil Mátl.
Oprava komunikace v ulici Komenského se rovněž plánuje na příští rok. Zde je hlavním problémem několikrát propadlá silnice a netěsná kanalizace. Kompletní rekonstrukce čeká ulici Vackova.
„Tam jsou problémem přebalené dlažební kostky a nízké obrubníky. Obyvatelé také požadují zavedení plynu. Počítá se i s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace. Zatím nelze uvést, kdy v této ulici opravy zahájíme," sdělil Mátl.
V Kamenici nad Lipou se letos zaměřili hlavně na rekonstrukci vozovek v místních částech. Po opravách povrchu je například i ulice U Nádraží. Rekonstrukce chodníků je nyní na programu na sídlišti Na Tržišti. Až po ní bude následovat oprava vlastní komunikace.
Jak uvedla mluvčí Kraje Vysočina Eva Neuwirthová, v plánu na příští rok jsou také další opravy komunikací v okrese. K nim patří například průtah v Novém Rychnově, ulice Lnářská v Humpolci, úsek mezi Kejžlicí a Čejovem a most v Pošné.