„Návštěvnost mohla být ještě větší, nebýt problémů s potrubím, které nám zkomplikovaly start sezony. Museli jsme tak otevřít o měsíc později, než jsme plánovali,“ sdělil Jiří Hynek, provozovatel koupaliště Žabák, které má za sebou tak trochu bláznivou sezonu.

Bazén se tak veřejnosti otevřel až ve středu 27. června, tedy skoro o měsíc později než minulý rok. I tak se návštěvnost oproti loňsku navýšila o sedm tisíc lidí. Podobou návštěvnost provozovatelé Žabáku pamatují jen z roku 2015, kdy se vyšplhala na 20 000 návštěvníků.

Koupaliště ukončilo sezonu minulou středu 29. srpna.

Během léta mohli návštěvníci využít i letního kina, večerního koupání nebo navštívit koncert Jana Vančury a skupiny Plavci, ten provozovatel koupaliště Hynek hodnotí jako velmi úspěšný. „Návštěvnost na koncertě byla překvapivě velká a určitě chceme na příští rok naplánovat jedno až dvě vystoupení,“ poznamenal Hynek.

Koncert pořádalo koupaliště společně s Městským kulturním a informačním střediskem v Humpolci.

Letní kino ovšem tak velký úspěch neslavilo. Během dvou promítacích víkendů na koupaliště zavítalo pouze pár příznivců. „První víkend jsme chytli špatné počasí, ale ani druhý víkend nebyl z pohledu návštěvnosti nějak výjimečný,“ okomentoval zájem o červencové letní promítání Hynek, který uvažuje, že letní kino z programu koupaliště Žabák na příští rok vyřadí.
Koupaliště Žabák, které se nachází v sportovním areálu v Okružní ulici, je jediným koupalištěm tohoto druhu na Pelhřimovsku. Do provozu bylo uvedeno v roce 2002.

Filmový festival Kraťasy v Pelhřimově.
Kraťasy mají rok od roku vyšší cíle. Třetí ročník se blíží