K římskokatolickém kostele svatého Bartoloměje v Pelhřimově na programu od 18 hodin mše svatá. Po ní bude následovat ještě tříhodinový program. Od 19 hodin dojde na koncert kapely PM, od 20 hodin se ujme slova restaurátor Jaroslav Benda, který bude zájemcům povídat o historii a osudu oltářů i dalšího mobiliáře. „Upozorním na nejcennější dochovanou památku v Pelhřimově,“ poznamenal Benda. Teprve ve 21 hodin se kostel uzavře.

V modlitebně farního sboru Českobratrské církve evangelické v pelhřimovské Růžové ulici skončí program páteční Noci kostelů dokonce až po 22. hodině. Od osmnácté hodiny tam budou zpřístupněny dílny pro děti, poté dojde na Vodnickou pohádku v podání loutkového divadla, následně na přednášku Jany Fárové o náhradním rodičovství.

Ve 21 hodin začne koncert úspěšného kvarteta Základní umělecké školy Gustava Mahlera Humpolec pod vedením Lucie Honzlové. Zazpívají Radka a Diana Kvášovy, Daniela Kasalová a Simeon Hána.

V evangelickém kostele v Husově ulici v Humpolci je koncert Stanislava Žaloudka naplánovaný naopak už na půl šestou hodinu podvečerní.