Desítky let nebyl kostel opravovaný a zub času proto udělal své. Do střechy zatékalo a venkovní omítky opadávaly.

Když se proto naskytla příležitost čerpat dotace na jeho opravu ze státního zemědělského intervenčního fondu z programu rozvoje venkova, vikariát neváhal ani minutu.

„Na Pelhřimovsku máme 57 kostelů a u všech je potřeba nějaká oprava. V Lidmani už to bylo nutností. Jsme rádi, že se díky dotacím oprava nyní realizuje," přiblížil situaci vikariátní stavební technik Římskokatolické farnosti Pelhřimov Oldřich Měřička.

Celý kostel, který patří k jedné z hlavních dominant Lidmaně, je nyní obehnaný lešením. Stavaři seškrabují starou omítku a pracují na výměně střešní krytiny.

„S rekonstrukcí se začalo zhruba před měsícem a předpokládaný termín jejího ukončení je do 31. července. Oprava zahrnuje obnovu střechy, krovů, výměnu krytiny, nová bude rovněž fasáda a také venkovní odvětrávací krytina, která má snížit vlhkost v obvodových zdech kostela," popsal rozsah prací stavební technik s tím, že uvnitř budovy se budou ještě restaurovat kamenné portály.  Rekonstrukce by měla vyjít na 4,11 milionů korun.

Poslední úpravy se na historickém barokním objektu dělaly zhruba v 80. letech minulého století, kdy se tam opravovala střecha.

„Rekonstrukci kostela hodnotím velmi pozitivně. Je to jedna z hlavních dominant naší obce a už řadu let potřebovala opravit," řekl pro Deník místostarosta Lidmaně Jiří Markvart. Starosta Jiří Zourek k tomu dodal: „Jedná se o kulturní památku, jejíž stav už byl nevyhovující," uzavřel starosta.