Domácí péče je dnes už samozřejmostí, ale co profesionální péče v podobě návštěvy v kosmetickém salónu?

Se stoupajícími teplotami a ubývajícími vrstvami oblečení zájem o kosmetické služby roste, aspoň podle Šárky Jachkové, majitelky pelhřimovského kosmetického studia Salon Šárka. „V létě je mezi klientkami zájem hlavně o aplikaci řas. Je to pro ně praktické, nemusí se každé ráno líčit," vysvětluje s tím, že kromě řas je oblíbená i modeláž nehtů takzvaným PNP gelem.

Zdobené nehty

Oblíbené jsou podle Jachkové barevné nehty třeba i s ozdobami nebo kamínky. V létě Salon Šárka zaznamenává nárůst hlavně nových, takzvaně jednorázových zákazníků. „V létě máme sezonu, ruce a nohy jsou více vidět a tak kromě stálých klientů chodí i ti jednorázoví," dodává majitelka Šárka Jachková.

V kosmetickém salonu Yvette v Humpolci, který je spojen i s kadeřnictvím, je v letních měsících zájem hlavně o hydrataci pleti. „V letních měsících pleť trpí vysoušením, proto klientky a klienti více navštěvují hydratační procedury," vysvětluje majitelka salonu Iveta Říhová.

Do jednoho z pelhřimovských salonů krásy chodí i Martina Nováková, a to pravidelně už několik let. „U mojí kosmetičky mám ráda hlavně kosmetiku, kterou používá. Je přírodní a jemně nevtíravě voní. Pleť občas potřebuje masáž a ošetření z rukou odborníka," myslí si Nováková.

V letních měsících nezaostávají ani solární studia, ačkoli sluníčka je více než v jiných ročních období. Solárium mohou zákazníci navštívit i v pelhřimovském salonu Afrodita. „Solárium lidé navštěvují určitě i v létě, připravují pokožku na dovolenou, aby se pak hned nespálili. Oblíbené jsou i samoopalovací nástřiky, a to hlavně u nevěst," vysvětluje pracovnice salonu Michaela Virtová s tím, že nárůst návštěvnosti v salonu v létě nepozoruje, protože na nedostatek klientů si stěžovat nemohou.

„Zákazníci k nám chodí na manikúru, pedikúru a kosmetiku celoročně, v létě je akorát větší zájem o některé procedury, třeba o bahenní zábaly. Ty zpevňují a vyhlazují pokožku," dodává Virtová.

Muži si nechávají ošetřit pleť

V poslední době je o kosmetické úpravy čím dál tím větší zájem i mezi muži. „Často ke mně chodí na pedikúru, někdy i na manikúru. Poprvé je ale musí objednat přítelkyně nebo manželka, ale pak už chodí rádi sami," směje se 
Jachková. V humpoleckém salonu Yvette chodí muži často i na ošetření pleti. „Oblíbené je zejména ošetření pleti ultrazvukem, to upravuje tvorbu podkožního mazu a řeší problémy s akné," vysvětluje Říhová.

Tereza Konířová